Kwalifikacje Speedway Grand Prix 2 odwołane! Co z głównymi zawodami?

Pogoda nie ustępuje! Kwalifikacje Speedway Grand Prix 2 odwołane. Piątkowe zawody zagrożone?
Pogoda cały czas płata figle podczas mistrzowskiego weekendu w Vojens. Wcześniej odwołano trening Speedway Grand Prix 4, teraz nie doszły do skutku kwalifikacje do SGP2. Tor ma zostać przykryty plandeką, by zabezpieczyć nawierzchnię przed godziną 19:00, gdy rozpoczną się ostatnie tegoroczne zawody z tego cyklu.
Grand Prix na żużlu 2025: Zmarzlik kontra Kurtz. „Będą drzazgi leciały” – zapowiada legenda
Numery startowe młodzieżowców rywalizujących o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zostały wylosowane. Można powiedzieć, że poszczęściło się w nim powracającemu po kontuzji Wiktorowi Przyjemskiemu. Polak wystartuje z numerem 9, czyli dwukrotnie na koniec rundy zasadniczej będzie stał na pierwszym polu startowym.
Wiktor Przyjemski jest o krok od drugiego tytułu z rzędu, ale do końca naciskać na niego będzie Nazar Parnitskyi. 18-latek z Ukrainy ma 4 punkty straty, więc przy założeniu, że obaj znajdą się w finale, to żużlowiec Fogo Unii Leszno zostanie mistrzem tylko w przypadku, zwycięstwa w tym biegu, a Polak będzie w nim ostatni.
Speedway Grand Prix 2 w Vojens. Gdzie oglądać piątkowy finał młodzieżowego cyklu?
Zmagania na duńskim obiekcie w Vojens zaplanowano na dziś, piątek 12 września godzinę 19:00. Transmisja będzie dostępna tylko na platformie HBO Max. Miejmy nadzieje, że pogoda nie pokrzyżuje już planów organizatorów, nie będzie żadnych problemów z rozegraniem tych zawodów i zobaczymy emocjonujące ściganie.
Lista startowa SGP2 w Vojens
1. Antoni Mencel
2. Villads Nagel
3. Mitchell McDiarmid
4. Adam Bednar
5. Jan Przanowski
6. William Drejer
7. Jake Mulford
8. Dan Thompson
9. Wiktor Przyjemski
10. Mikkel Andersen
11. Bastian Pedersen
12. Casper Henriksson
13. Norick Blodorn
14. Nazar Parnitskyi
15. Kevin Małkiewicz
16. Mathias Pollestad
17. Nicolai Heiselberg
18. Niklas Holm Jakobsen



- Półfinaliści Bauhaus-Ligan już przygotowują się na kolejny sezon! Amerykanin i Szwed przedłużają kontrakty!
- Wtedy Bartosz Zmarzlik zostanie mistrzem świata. Wszystkie scenariusze
- Kwalifikacje Speedway Grand Prix 2 odwołane! Co z głównymi zawodami?
- Korościel już wie kto wygra Speedway Grand Prix! Jego pupil wskazał mistrza świata
- Polonia Bydgoszcz: Przewodnik po klubie – wrzesień 2025