Kolejarz Opole ma zawodnika na pozycję U-24! Utalentowany Duńczyk dostanie szansę
Kolejarz Opole ma zawodnika na pozycję U-24! Utalentowany Duńczyk dostanie szansę
Emil Breum został w ostatnim dniu listopadowego okienka transferowego przedstawiony jako zawodnik Kolejarza Opole. Duńczyk zakończył wiek juniora, więc nie przejmuje się usunięciem przepisu o możliwości startu zagranicznego juniora. Będzie od sezonu 2024 pełnił funkcję zawodnika na pozycję U-24.
Breum ma za sobą słaby sezon w polskich ligach. Zaczynał go jako zawodnik PSŻ-u Poznań, jednak nie przebił się tam do składu i został wypożyczony właśnie do Kolejarza Opole. Na drugoligowym poziomie nadal nie osiągał świetnych wyników. Sezon zakończył bowiem z przeciętną średnią 1,212 punktu na bieg w ośmiu meczach. W SGP 2 zaprzepaścił szansę na dobry wynik bardzo słabym występem w ostatnim turnieju w Vojens. Wcześniej zajął trzecie miejsce w Gorzowie.
W Duńczyku drzemie spory potencjał. Kibice pamiętają jego bardzo dobre występy w Poznaniu w sezonie 2022. W Kolejarzu liczą, że Breum nawiąże do tamtych wyników, jeżdząc już pod numerem przeznaczonym dla seniora.
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Żużel. Przemysław Pawlicki bezbłędny w Kalifornii! Pokonał Łagutę i Janowskiego
- Żużel. Prezes Włókniarz Częstochowa z dużą szczerością! Nie obiecuje cudów
- Żużel. Patryk Dudek zaskakuje szczerością! „Być dobrym człowiekiem – to ważniejsze niż medale”
- Żużel. Włókniarz Częstochowa zatrzymuje Duńczyka! Zostaje mimo plotek o odejściu
- Żużel. Miał być gwiazdą turnieju w USA! Poważny upadek i operacja za oceanem!