Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Dzikie karty na SGP 2. Keynan Rew mógł zdobyć złoto, a nawet nie wystartuje

Dzikie karty na SGP 2. Keynan Rew mógł zdobyć złoto, a nawet nie wystartuje
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Dzikie karty na SGP 2. Keynan Rew mógł zdobyć złoto, a nawet nie wystartuje

Już w najbliższy piątek ruszy cykl Speedway Grand Prix 2, a więc indywidualne mistrzostwa świata juniorów na żużlu. Organizatorzy zaskoczyli, rozdając dzikie karty. Pominęli oni bowiem dwóch zawodników, którzy byliby faworytami nawet do złotego medalu. Szczególnie niezrozumiały jest brak w stawce Keynana Rew, zawodnika Fogo Unii Leszno.

Do cyklu SGP 2 odbywały się eliminacje, więc większość zawodników mogła wywalczyć awans w sportowej walce na torze. Dwie gwiazdy młodzieżowego speedwaya jednak nie brały udziału w kwalifikacjach. Mowa o Noricku Blodoernie oraz Keynanie Rew. Niemiec wolał w tym sezonie poświęcić się rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Europy. Sam zresztą w polskich ligach startuje już na pozycji seniorskiej, w związku z czym jego brak w stawce może nie jest aż tak odczuwalny. Brak nominacji dla Rew zaskoczył jednak wszystkich.

Australijczyk nie wziął udziału w międzynarodowych eliminacjach z bardzo prostego powodu. Nie znalazł się on w najlepszej trójce indywidualnych mistrzostw Australii juniorów. Stało się to jednak za sprawą defektu w wyścigu finałowym. Podczas rundy zasadniczej jeździec Fogo Unii Leszno był niepokonany. Organizatorzy jednak nie chcieli wynagrodzić mu tego pecha i utalentowanego zawodnika zabraknie w stawce cyklu SGP 2. Keynan Rew byłby jednym z głównych faworytów do medali, a nawet do tego z najcenniejszego kruszca. W ubiegłym sezonie zakończył zmagania tuż za polskim podium, ze stratą jednego punktu do Bartłomieja Kowalskiego.

Lista uczestników SGP2 2024:

keynan rew
Fot. Paweł Wilczyński
Unia Leszno
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *