Indywidualne Mistrzostwa Polski oficjalnie z nowym promotorem. Umowa do 2026 roku
Indywidualne Mistrzostwa Polski oficjalnie z nowym promotorem. Umowa do 2026 roku
Indywidualne Mistrzostwa Polski od paru sezonów nie mają już jednego finału, a składają się z kilku rund. Mistrz Polski jest więc wyłaniany poprzez cykl trzech turniejów. Dotychczasowo promotorem zmagań była firma Speedway Events. Od tego roku zaszły jednak zmiany, o których mówiło się już od dłuższego czasu.
Dzisiaj na profilu Indywidualnych Mistrzostw Polski w mediach społecznościowych oficjalnie ogłoszono, że nowym promotorem cyklu została firma One Sport, która do 2026 roku będzie organizatorem zmagań. O tej zmianie mówiło się już od jakiegoś czasu. Nowi organizatorzy znani są z cyklu Speedway Euro Championship, którego są promotorem od 2013 roku.
Zeszłoroczne zmagania w cyklu o bycie najlepszym polskim zawodnikiem wygrał Bartosz Zmarzlik. Kibicom na pewno w pamięć zapadły wydarzenia z Krosna, gdzie pierwotnie miał zakończyć się IMP. Ostatecznie jednak turniej przeniesiono na łódzką MotoArenę.


Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ
- Żużel. Chomski ujawnił kulisy finału. To dlatego Zmarzlik stracił zwycięstwo
- Żużel. Unia Leszno wygrała o włos. Koncert Kawczyńskiego nie wystarczył Toruniowi
- Żużel. Wilki Krosno najlepsze w DMPJ. Kowalski i Mencel błyszczeli na torze
- Żużel. Pogoda znów pokrzyżowała plany. Ważny mecz przełożony
- Żużel. Miał wracać na tor, są nowe wieści. Młodzieżowiec ROW-u pokazał zdjęcie