Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 2023 – zapowiedź

Ekstraligi

Autor: Edyta Wojdeł

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 2023 – zapowiedź

Już w tę sobotę 01.04 o godzinie 16:30 na toruńskiej Motoarenie im. Mariana Rosego ponownie odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.

W tym roku mamy przed sobą już dziesiątą edycję PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z turniejów żużlowych, podczas którego wszyscy fani czarnego sportu mają okazję podziwiać zmagania najlepszych ekstraligowych zawodników.

Toruński owal już po raz czwarty ugości najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi. Przed rokiem trzeci raz w historii turnieju triumfował Bartosz Zmarzlik, natomiast dwa lata temu był to Jason Doyle. Turniej ten charakteryzuje się specyficzną formułą, która umożliwia wygranie go nawet dziesiątemu zawodnikowi klasyfikacji rundy zasadniczej.

Jedynym, który w historii PGE IMME wygrał komplet wyścigów, był w jego pierwszej odsłonie, Emil Safutdinow. Natomiast tylko Bartosz Zmarzlik triumfował tytuł najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi, więcej niż raz.

Od czasu rozegrania drugiej edycji PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha do turnieju powoływany jest również zawodnik z tak zwaną dziką kartą. Na tegoroczne dziesięciolecie turnieju przywilej ten otrzymał reprezentant For Nature Solutions Apatora Toruń – Wiktor Lampart.

Z kolei na liście rezerwowych znaleźli się: Kacper Pludra z ZOO Leszcz GKMu Grudziądz oraz jeden z młodych przedstawicieli toruńskich Aniołów – Krzysztof Lewandowski.

Wszystkich fanów żużla zapraszamy o godz. 16:30 na stadion przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu oraz przed ekrany telewizorów na antenę CANAL+ Sport 5 oraz CANAL+ Online, początek transmisji o godz. 16:30, studio przedmeczowe godz. 26:00.

Lista startowa
1. Bartosz Zmarzlik – 2,679 (Motor Lublin)
2. Patryk Dudek – 2,000 (Apator Toruń)
3. Leon Madsen – 2,275 (Włókniarz Częstochowa)
4. Nicki Pedersen – 2,448 (GKM Grudziądz)
5. Martin Vaculik – 2,270 (Stal Gorzów)
6. Maciej Janowski – 2,198 (Sparta Wrocław)
7. Janusz Kołodziej – 2,427 (Unia Leszno)
8. Mikkel Michelsen – 2,229 (Włókniarz Częstochowa)
9. Jakub Miśkowiak – najlepszy junior z biegów nr 2 DMP 2022 (Włókniarz Częstochowa)
10. Kacper Woryna – 2,020 (Włókniarz Częstochowa)
11. Fredrik Lindgren – 1,955 (Motor Lublin)
12. Chris Holder – 1,975 (Unia Leszno)
13. Dominik Kubera – 2,140 (Motor Lublin)
14. Robert Lambert – 2,128 (Apator Toruń)
15. Anders Thomsen – 2,046 (Stal Gorzów)

Dzika Karta
16. Wiktor Lampart (Apator Toruń)

Zawodnicy Rezerwowi
17. Kacper Pludra (GKM Grudziądz)
18. Krzysztof Lewandowski (Apator Toruń)

W tym roku, w porównaniu do ubiegłego, w turnieju zabraknie takich żużlowców jak Tai Woffinden, Jason Doyle, Jack Holder, czy też Paweł Przedpełski. Dwóch pierwszych, z wyżej wymienionych, trafiło co prawda na listę oczekujących, ze średnimi, kolejno: 1, 926 i 1,952.

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *