Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Ile pieniędzy wydaje klub żużlowy na swoje funkcjonowanie? Poznaliśmy kosztorys Stali Gorzów!

Stali Gorzów

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Ile pieniędzy wydaje klub żużlowy na swoje funkcjonowanie? Poznaliśmy kosztorys Stali Gorzów!

Na stronie internetowej gorzówwielkopolski.naszemiasto.pl ukazał się kosztorys wydatków Stali Gorzów w sezonie 2023. Klub musiał przedstawić takie sprawozdanie miastu, składając wniosek o dotację na działanie klubu w tym roku. Sprawa uzyskania pieniędzy z miasta zawsze budzi sporo emocji, jednak dzięki tego typu wnioskom, możemy dowiedzieć się wiele ciekawego w sprawie kosztów, jakie ponosi klub.

Sama organizacja meczu ligowego bądź imprezy indywidualnej wymaga sięgnięcia głębiej do kieszeni. Oczywiście każdy klub liczy w tym przypadku na to, iż większość kosztów pokryją wpływy z biletów. Oprócz tego do klubowej kasy wpływają także pieniądze za kontrakty z telewizją, a także bezpośrednio od sponsorów, których reklamy możemy zobaczyć w trakcie zawodów. Niemniej jednak zorganizowanie dnia meczowego z pewnością nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Za same służby porządkowe trzeba zapłacić 20 tysięcy złotych. Około trzech tysięcy kosztuje z kolei zarówno ubezpieczenie imprezy, jak i wynajem karetek oraz zatrudnienie lekarzy i rehabilitantów. 

Zakończyły się konsultacje społeczne dot. budowy nowego stadionu żużlowego w Lublinie

Wiele interesujących informacji można znaleźć w rubryce „opłaty miesięczne”. Według sprawozdania Stali Gorzów, klub wydaje około 160 tysięcy złotych na wynagrodzenia zawodników na miesiąc. Trener zarabia z kolei niespełna dwadzieścia tysięcy złotych. Połowę tej kwoty zgarnia toromistrz. Za energię zużywaną na stadionie trzeba liczyć miesięcznie około 40 tysięcy. Ponad 20 tysięcy miesięcznie trzeba także przeznaczyć na wynagrodzenia dla działu sportowego.

Do najciekawszych wydatków na liście trzeba zaliczyć wynajem toalet przenośnych. Ta błaha z pozoru sprawa, o której zapewne niewielu z nas myśli, gdy odwiedza stadion, kosztuje klub ponad 6 tysięcy złotych miesięcznie. Dwa tysiące mniej pochłania z kolei wynajem ciągnika. 

Sport żużlowy z całą pewnością wymaga dużych nakładów finansowych ze strony klubu. Organizacja zawodów to nie tylko przygotowanie toru i sprzedaż biletów, ale także wiele dodatkowych wydatków, o których najczęściej w ogóle się nie mówi. Nic więc dziwnego, że kluby co roku starają się o jak największe dofinansowanie od władz miasta. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

fot. Aleksandra Gucia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×