Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Dramatyczny upadek Taia Woffindena podczas Speedway Grand Prix w Gorzowie

Dramatyczny upadek
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Żużel. Dramatyczny upadek Taia Woffindena podczas Speedway Grand Prix w Gorzowie

Podczas siódmego wyścigu turnieju Grand Prix w Gorzowie doszło do dramatycznego upadku, który wstrząsnął publicznością na trybunach. Na prostej przeciwległej od startu niespodziewanie zrobiło się bardzo ciasno, a Tai Woffinden nie miał gdzie uciec. Brytyjczyk został wypchnięty na zewnętrzną ścieżkę, gdzie starł się z przeciwnikiem, co doprowadziło do groźnego wypadku.

Speedway Grand Prix w Gorzowie relacja na żywo

W pierwszym wyścigu Tai Woffinden zaprezentował znakomitą formę, pewnie wygrywając i udowadniając, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Jednak w drugim starcie los był mniej łaskawy. W momencie, gdy próbował wyprzedzić Zmarzlika, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z Huckenbeckiem, które zakończyło się spektakularnym upadkiem Brytyjczyka. Po uderzeniu o bandę Woffinden przelatując przez kierownicę, bezwładnie osunął się na tor.

Natychmiastowa interwencja medyczna była konieczna, dlatego Tai Woffinden został przetransportowany na noszach do karetki. Mimo założonego gorsetu ortopedycznego, trzykrotny mistrz świata był przytomny i zwrócił podniesiony kciuk do tłumu zgromadzonego na trybunach. Jego determinacja i pozytywne podejście do sytuacji z pewnością zainspirowały wszystkich obecnych na stadionie.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *