Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/Indywidualne mistrzostwa Polski, ZKJ, PGE IMME, MIMP i Memoriały

DMPJ. GKM Grudziądz wyrwał zwycięstwo w Rzeszowie! Decydował ostatni bieg i dramatyczna końcówka

DMPJ. GKM Grudziądz wyrwał zwycięstwo w Rzeszowie! Decydował ostatni bieg i dramatyczna końcówka
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
⏱ 4 min czytania ✍️ Autor:

Dziś w Rzeszowie odbyła się czwarta runda fazy ćwierćfinałowej grupy II. Na torze przy ulicy Hetmańskiej zmierzyły się ze sobą zespoły Dakar Development Stali Rzeszów, Maszewski GKM-u Grudziądz, Krono-Plast Włókniarza Częstochowa i Ostrovii Ostrów.

DMPJ w Rzeszowie: GKM Grudziądz wytrzymał ogromną presję Ostrovii i Włókniarza. O triumfie przesądził finał zawodów

Wszystkie drużyny trzymały się blisko siebie w pierwszej fazie zawodów. Najlepiej punktowali z początku młodzi żużlowcy z Grudziądza, którzy zebrali 15 punktów w 8 biegów. Nie zanotowali oni ani jednego zera do momentu drugiego równania. Druga pozycja przypadała po drugiej serii Ostrovii Ostrów z 12 „oczkami” na koncie. Ex aequo trzecie miejsce z 10 punktami zajmowały ekipy z Częstochowy i Rzeszowa. Ta druga musiała sobie radzić bez Adriana Przybyły, który w swoim pierwszym starcie zaliczył upadek i nie pojawił się już więcej na torze.

Żużel. Falubaz Zielona Góra rozczarowany. Damian Ratajczak nie gryzł się w język po porażce z Motorem

Trzecia seria rozpoczęła się od wygranej Pawła Sitka. Bieg później pierwszy linię mety przekroczył przedstawiciel gospodarzy, Franciszek Majewski, a w wyścigu jedenastym wygrał Jan Przanowski. GKM Grudziądz miał w tym momencie trzy punkty przewagi nad drugą Ostrovią, ale w taśmę w odsłonie numer dwanaście wjechał Kevin Małkiewicz. Grudziądzanie przyjechali do Rzeszowa bez rezerwowego, więc przed dwukrotnie wcześniej zwycięskim Nikodem Łuczakiem stanęła szansa na zredukowanie strat do zera. Tak też się stało.

Do walki o zwycięstwo aktywnie włączyli się w czwartej serii żużlowcy Włókniarza za sprawą wygranych Franciszka Kaczewskiego i Szymona Ludwiczaka. Kevin Małkiewicz odkupił swoje winy w biegu piętnastym, gdy to zwyciężył. Czwartym posiadaczem „trójki” zdobytej w czwartej serii został Paweł Sitek. Po szesnastu biegach punktacja wyglądała następująco: prowadził GKM z dorobkiem 28 punktów, druga Ostrovia traciła 3 punkty, a trzeci Włókniarz 4. Ostatnia Stal Rzeszów zgromadziła na tamten moment 17 „oczek” i nie liczyła się już w walce o zwycięstwo.

Pierwszy bieg nominowany wygrał Franciszek Karczewski, drugi na metę przyjechał Piotr Rudowicz, a trzecie miejsce zajął Damian Miller. Przez to GKM, Ostrovia i Włókniarz mieściły się już w dwóch punktach. Jeszcze ciaśniej zrobiło się po wyścigu osiemnastym, bo w nim wszystkich pogodził Franciszek Majewski, a za jego plecami przyjechali kolejno Seniuk, Plutowski i Iwański-Helt.

Gonitwa dziewiętnasta zakończyła się zwycięstwem Kevina Małkiewicza, przez co GKM Grudziądz wrócił na prowadzenie przed ostatnim biegiem z przewagą jednego punktu nad Ostrovią Ostrów i trzema punktami nad Włókniarzem Częstochowa. W ostatniej odsłonie dnia triumfował Jan Przanowski, czym zapewnił GKM-owi zwycięstwo. Drugi finiszował Szymon Ludwiczak, trzeci na mecie zameldował się Maksym Borowiak, a „zerówka” Nikodema Łuczaka oznaczała, że Ostrovia miała na koniec zawodów tyle samo punktów co Włókniarz i te dwa zespoły zostały sklasyfikowane ex aequo na drugim miejscu.

WYNIKI

Maszewski GKM Grudziądz: 35

5. Jan Przanowski (3,2,3,2,3) 13
6. Kevin Małkiewicz (2,2,t,3,3) 10
7. Damian Miller (2,1,0,1,1) 5
8. Kevin Iwański-Helt (1,2,2,2,0) 7
18. Brak Zawodnika

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa: 31

9. Jakub Plutowski (-,1,1,1,1) 4
10. Kacper Halkiewicz (3,0,1,-,-) 4
11. Szymon Ludwiczak (3,3,2,3,2) 13
12. Franciszek Karczewski (0,0,-,3,3) 6
19. Alan Ciurzyński (0,2,1,1) 4

Ostrovia Ostrów: 31

13. Paweł Sitek (1,2,3,3,2) 12
14. Filip Seniuk (2,1,2,2,2) 9
15. Nikodem Łuczak (3,3,3,0,0) 9
16. Gracjan Szostak (d,w,0,-,-) 0
20. Piotr Rudowicz (0,2) 2

Dakar Development Stal Rzeszów: 21

1. Adrian Przybyło (w,ns,ns,ns,ns) 0
2. Patryk Surowiec (2,3,1,0,0) 6
3. Franciszek Majewski (0,1,3,1,3) 8
4. Maksym Borowiak (1,3,0,2,1) 7
17. Brak Zawodnika

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski kontra Orzeł Łódź.
Fot. Edyta Wojdeł
Stal Gorzów rozbiła Włókniarza
Fot. Paweł Wilczyński
Avatar Michał Herok

Autor tekstu:

Michał Herok

redaktor serwisu BestSpeedwayTV.pl od 2025 roku. Zajmuje się tematyką żużla w Polsce i na świecie. Interesują go zarówno rozgrywki ligowe, jak i indywidualne. Specjalizuje się w relacjonowaniu meczów lig zagranicznych oraz redagowaniu pomeczowych wywiadów. Autor ponad 200 artykułów newsowych oraz relacji meczowych.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA