Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Diabeł Smolinski wraca do gry. Kolejarze z Opola w otchłani piekła z Landshut. [ZAPOWIEDŹ]

Diabeł Smolinski
bstv 1536x162 3
Diabeł Smolinski wraca do gry. Kolejarze z Opola w otchłani piekła z Landshut. [ZAPOWIEDŹ] 6
Diabeł Smolinski wraca do gry. Kolejarze z Opola w otchłani piekła z Landshut. [ZAPOWIEDŹ]

asAutor: Dawid Procaiło Data: 20-05-2021

Dzisiaj tj. 21.05 o godz.16, rozegrane zostanie pierwsze spotkanie drugiej kolejki rozgrywek 2 ligi żużlowej. W premierowym pojedynku tej rundy zmierzą się ze sobą drużyny Trans MF Landshut Devils oraz liderująca w tabeli, po ubiegłotygodniowej inauguracji ekipa OK Bedmet Kolejarz Opole. Gospodarzem meczu będą zawodnicy z Bawarii podejmując swoich rywali ze stolicy polskiej piosenki na bardzo interesującym obiekcie „OneSolar Arena”, którego nazwa sugeruje to z czego słynie obiekt z Landshut, a więc paneli fotowoltaicznych zainstalowanych w całym kompleksie klubowych budynków.

OneSolarArena
Luftbild vom Speedwaystadion Ellermühle in Landshut


Szlagierowo zapowiadający się pojedynek nie ma zdecydowanego faworyta. Drużyna gości z Opola w pierwszym swoim spotkaniu wyraźnie pokonała u siebie drużynę z Poznania. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowali Mads Hansen, Jacob Thorsell oraz Andriej Kudriaszow, wsparci Oskarem Polisem z dziewięcioma punktami.

Słabym punktem okazał się Kamil Brzozowski przywożąc jedynie trzy punkty. Duet młodzieży Kacper Łobodziński – Mateusz Świdnicki także zrobił swoje w tym meczu, tym razem zamiast drugiego z wymienionych wystąpi inny gość z Eltrox Włókniarza Częstochowa – Bartłomiej Kowalski. Drużyna gospodarzy po pojedynku w Daugavpils, może czuć lekki niedosyt po nieznacznej porażce 47:42, w której za sprawą Kaia Huckenbecka oraz błyskotliwego młodzieżowca Noricka Bloedorna, rywalizowali do ostatnich biegów o korzystny wynik.

Oprócz dwóch wspomnianych liderów punktowych, na pochwałę zasługuję również postawa Michaela Haertela, ambitnie walczącego z rywalami w każdym swoim starcie. Wiele więcej spodziewano się po Valentinie Grobauerze, Tobiasie Buschu, Nicku Skorji oraz młodzieżowcu Mariusie Hillebrandzie i z pewnością ich występ pozostawił wiele do życzenia.


Awizowane składy:

awizowane sklady
Diabeł Smolinski wraca do gry. Kolejarze z Opola w otchłani piekła z Landshut. [ZAPOWIEDŹ] 7


Podsumowując, gospodarze przystąpią do meczu wzmocnieni, wielkim nieobecnym meczu inauguracyjnego a więc Martinem Smolinskim, który zastąpi w składzie Tobiasa Buscha. Z tej perspektywy patrząc na awizowany skład obie drużyny posiadają zbliżony potencjał. Atutem gospodarzy oprócz powrotu jednego ze swoich liderów będzie z pewnością własny stadion i wielka chęć pokazania że dobra postawa zespołu z pierwszego meczu nie była dziełem przypadku. Zapowiada Nam się ciekawy początek weekendu!

Tabela przed 2 kolejką:

tabela po 1 kolejce
Diabeł Smolinski wraca do gry. Kolejarze z Opola w otchłani piekła z Landshut. [ZAPOWIEDŹ] 8

Foto: speedway-landshut.de , ACLDevils – Facebook

bst2 1
Diabeł Smolinski wraca do gry. Kolejarze z Opola w otchłani piekła z Landshut. [ZAPOWIEDŹ] 9
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×