Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Daniel Bewley po meczu z Częstochową: „Myślę, że to był dobry występ dla nas, dla drużyny”

Daniel Bewley po meczu z Częstochową
Fot. Marta Astachow

Autor: Jagoda Burka

Daniel Bewley po meczu z Częstochową: „Myślę, że to był dobry występ dla nas, dla drużyny”

Betard Sparta Wrocław zwyciężyła z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa 54:36. Daniel Bewley zdobył w tym meczu jedenaście punktów i dwa bonusy. Brytyjczyk rozmawiał z nami tuż po spotkaniu.

Daniel Bewley i jego imponujące osiągnięcia

8 czerwca Daniel Bewley po raz trzeci z rzędu obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Wielkiej Brytanii. To imponujące osiągnięcie, zwłaszcza w jego wieku. Sukces ten czyni go jednym z czołowych zawodników brytyjskiego speedwaya. Jak wyglądało to jednak z jego perspektywy?

„Przede wszystkim dziękuję. Zdobycie trzech tytułów z rzędu to coś niesamowitego, o czym szczerze mówiąc nie myślałem. Zwycięstwo w pierwszym jest niesamowite, w drugim to już w zasadzie bez różnicy, ale wygranie trzech z rzędu to już ‘super uczucie’. Niewiele osób tego dokonało. Dobrze jest być w tej grupie.”

Powrót Speedway of Nations do Manchesteru

Już dziewiątego lipca po roku przerwy powraca cykl Speedway of Nations, w którym nacje ścigają się parami. Tym razem półfinały I finały zlokalizowane są w Manchesterze, czyli na torze, który Bewley doskonale zna. Brytyjczyk jest bowiem zawodnikiem miejscowego klubu, a także startował w nim przed laty. Czy według niego, Wielka Brytania jest w stanie sięgnąć w tym roku po złoto?

Tak, już raz nam się to udało. Anglia od kilku lat dobrze radzi sobie w Speedway of Nations, więc wydaje mi się, że ten turniej do nas pasuje. To wyjątkowy tor w Belle Vue w Manchesterze, trochę inny niż wszystkie. Szczerze mówiąc, nie sądzę, by komukolwiek to przeszkadzało, jest on po prostu dla każdego przyjemny i ułatwia jazdę, jeśli ma się dobry dzień, ale może też sprawić, że będzie ciężko, bo wszyscy są tam dobrzy.

Mecz Betard Sparty Wrocław z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa

Mecz pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa pierwotnie miał odbyć się dwudziestego pierwszego czerwca. Za sprawą deszczu musiał on jednak zostać przełożony.  Dużo słyszy się o tym, że przełożone zawody są dla żużlowca zaburzeniem rytmu jazdy. Co na ten temat sądzi Daniel Bewley?

Nie za bardzo, oczywiście mieliśmy jeździć w zeszły weekend, ale tego nie zrobiliśmy. Dla mnie to żadna różnica i tak byłbym tutaj na Grand Prix w Gorzowie, więc dostaliśmy trochę rozgrzewki przed jutrem. Wcześniej miałbym kilka dni wolnego, ale miło jest wrócić na tor, który był naprawdę dobry i dawał dużo frajdy.

Ocena meczu przez Daniela Bewleya

Betard Sparta Wrocław zwyciężyła to spotkanie z osiemnastopunktową przewagą, zdobywając jednocześnie punkt bonusowy. Spartanie pokazali siłę i umocnili się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Bewley ocenił to spotkanie ze swojej perspektywy.

Na pewno chcemy być w play-offach i być jak najwyżej w tabeli jeszcze przed nimi, bo to robi sporą różnicę w tej fazie. Częstochowa to mocna drużyna, mają kilku zawodników, którzy zawsze dobrze sobie na Stadionie Olimpijskim  radzą, więc myślę, że to był dobry występ dla nas, dla drużyny.

MAAS 090624 14
Fot. Marta Astachow

FAQs

Jakie były wyniki meczu Betard Sparta Wrocław vs Krono-Plast Włókniarz Częstochowa?

Mecz zakończył się wynikiem 54:36 dla Betard Sparty Wrocław.

Ile punktów zdobył Daniel Bewley w meczu z Częstochową?

Daniel Bewley zdobył jedenaście punktów i dwa bonusy.

Co sądzi Daniel Bewley o przełożonych zawodach?

Daniel Bewley uważa, że przełożenie zawodów nie miało większego wpływu na jego rytm jazdy.

Kiedy odbędzie się Speedway of Nations w Manchesterze?

Półfinały i finały Speedway of Nations odbędą się 9 lipca.

Jakie są osiągnięcia Daniela Bewleya w brytyjskim speedwayu?

Daniel Bewley zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Wielkiej Brytanii trzy razy z rzędu.

Jak ocenia Daniel Bewley szanse Wielkiej Brytanii w Speedway of Nations?

Daniel Bewley jest optymistą i uważa, że Wielka Brytania ma duże szanse na złoto.

MAAS 090624 98
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *