Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Unia Leszno zwycięży z Betard Spartą po raz drugi? Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Jagoda Burka

Czy Unia Leszno zwycięży z Betard Spartą po raz drugi? Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Już  w niedzielę będziemy świadkami pierwszego meczu ćwierćfinałowego, w którym wystąpią drużyny Fogo Unii Leszno i Betard Sparty Wrocław. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 19:15, a sędziować je będzie Arkadiusz Kalwasiński.

Gdzie obejrzeć żużel w tv – niedziela? Plan Transmisji

Podopieczni Piotra Barona ostatni mecz w rundzie zasadniczej zakończyli porażką w Krośnie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że liderzy tacy jak Janusz Kołodziej, Chris Holder czy Grzegorz Zengota wycofali się pod dwóch swoich biegach. Sezon w wykonaniu leszczynian był jednak sinusoidalny, a ich występ w fazie Play Off do pewnego czasu był wręcz zagrożony. Zakończyli oni jednak rozgrywki zasadnicze na szóstym miejscu, a na ich koncie zanotowaliśmy łącznie jedenaście punktów, a w najważniejszym momencie sezonu potrafili pokazać walkę bez kontuzjowanych członków zespołu. 

Gdzie obejrzeć
Czy Unia Leszno zwycięży z Betard Spartą po raz drugi? Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ] 2

Betard Sparta Wrocław do trzynastej rundy PGE Ekstraligi była drużyną niepokonaną. Ostatnie dwa spotkania w ich wykonaniu zakończyły się porażką, a to wprowadziło kibiców  wrocławskiej drużyny w lekki niepokój przed finałową fazą rozgrywek. Do składu powrócił już Piotr Pawlicki, który doznał kontuzji nogi podczas drugiego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Będzie to jednocześnie jego pierwszy występ w Lesznie od przejścia do Betard Sparty. Co ciekawe, drugą szansę na start i zbieranie doświadczenia dostał ponownie wypożyczony z Grudziądza Kevin Małkiewicz. 

Ostatnie lata obfitowały w niesamowite emocje i zaciętą walkę podczas meczów obu drużyn. Stały się więc one wręcz idealną definicją żużla dla kibiców, którzy byli świadkami niezapomnianych momentów aż do ostatniego biegu. W obecnym sezonie rywalizacja nabiera jeszcze większej sensacyjności, patrząc na to, że pojedynek na Smoczyku okazał się pierwszą porażką drużyny prowadzonej przez Dariusza Śledzia w bieżących rozgrywkach. Sytuacja ta sprawia, że z jeszcze większą ciekawością będziemy spoglądać na niedzielne zmagania. Transmisja odbędzie się na Canal+Sport 5 już od 18:45.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:

9. Bartosz Smektała

10. Janusz Kołodziej

11. Chris Holder

12. Jaimon Lidsey

13. Grzegorz Zengota

14. Antoni Mencel

15. Damian Ratajczak

Betard Sparta Wrocław:

1. Piotr Pawlicki

2. Daniel Bewley

3. Artem Łaguta 

4, Tai Woffinden

5, Maciej Janowski

6, Bartłomiej Kowalski

7, Kevin Małkiewicz

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *