Czy to na pewno najlepsza liga świata? Kontrowersje w Grudziądzu

Dzisiejszy mecz w Grudziądzu został przerwany po dziewięciu biegach. Powodem takiej decyzji był fatalny stan toru tuż po opadach deszczu. Jednak czy te zawody w ogóle powinny się rozpocząć? Grudziądzki owal już przed startem był w nie najlepszym stanie. Żużlowcy od początku nie radzili sobie z nawierzchnią, dlatego dochodziło do wielu upadków. Sam Nicki Pedersen twierdził, że tor nie nadaje się do jazdy, za to szkoleniowiec GKM Robert Kempiński miał odmienne zdanie.


Największym zaskoczeniem dzisiejszego wieczoru było wykluczenie Andersa Thomsena. Podczas siódmego biegu doszło do groźnie wyglądającego upadku. Walka na torze toczyła się między Thomsenem a Nickim Pedersenem, któremu podniosło koło i doszło do kontaktu między zawodnikami, co spowodowało upadek Thomsena. Warto dodać, że Stal najprawdopodobniej przyjechała do Grudziądza bez klubowego lekarza, Robert Kempiński podobno wezwał lekarza zawodów do orzeczenia stanu zdrowia zawodnika, po czym zawodnik z lekarzem udali się do karetki i pojechali do szpitala.

Zastanawiającą decyzją było również wykluczenie Nielsa Kristiana Iversena w biegu dziewiątym, gdzie Duńczyk sczepił się motocyklem z Krzysztofem Buczkowski i oboje wylądowali na torze. Sytuacja miała miejsce na pierwszym łuku, w związku z czym bieg mógł być powtórzony we czwórkę.

Próbowano jeszcze uratować mecz i trwały prace na drugim łuku, tak aby można było odjechać zawody do końca. Ubijano tor, aby móc swobodnie się po nim przemieszczać, ale po około 30 minutowych prac stwierdzono, że nic się nie da zrobić.

Tuż po przerwaniu zawodów Wojciech Stępniewski opublikował na Twitterze wiadomość o natychmiastowym zawieszeniu sędziego Remigiusza Substyka – nie będzie mógł sędziować meczów PGE Ekstraligi do końca sezonu 2020. Powodem tej decyzji było wręcz skandaliczne postępowanie podczas podejmowania decyzji, jak i prac na torze.

0DE6BD78 063D 4589 B081 BF20219E0E66
Czy to na pewno najlepsza liga świata? Kontrowersje w Grudziądzu 5

Takie sytuacje nie powinny się zdarzać w PGE Ekstralidze, jeżeli uchodzi ona za najlepszą żużlową ligę świata. Jest to ogromna kompromitacja i najwyższa pora, aby coś z tym zrobić. Decyzje pana Substyka były kuriozalne. Takie „sędziowanie” niszczy ten sport i stawia w złym świetle całą ligę.

Wielu z nas zapewne zastanawia się co będzie z wynikiem meczu, czy będzie zaliczony? Zgodnie z regulaminem, spotkanie powinno być zaliczone i raczej nie ma mowy o walkowerze. Jednak czekamy na oficjalne stanowisko PGE Ekstraligi.

BF8B3B54 9700 4078 9966 7F0A14F2A063
Czy to na pewno najlepsza liga świata? Kontrowersje w Grudziądzu 6

fot. speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *