Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czterokrotny mistrz świata opowiedział o dniu zawodów: Sprawdzałem wszystko po 10 razy

Czterokrotny mistrz świata
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Czterokrotny mistrz świata opowiedział o dniu zawodów: Sprawdzałem wszystko po 10 razy

Od wczorajszego wieczora imię i nazwisko Bartosza Zmarzlika odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Po turnieju w Toruniu polski czterokrotny mistrz świata opowiedział dziennikarzom o tym, jak wyglądała cała sobota. Jak się okazuje, 28-latek dopiął wszystko na ostatni guzik.

Żużlowiec reprezentujący na co dzień barwy Platinum Motoru Lublin przyznał, że na stadionie i w jego okolicach spędził niemal cały dzień. Sprawdzał wszystko kilka razy – tu zapewne Zmarzlik odnosił się głównie do kevlaru, przez który został zdyskwalifikowany dwa tygodnie wcześniej w Vojens. Tym razem jednak o żadnym niedopatrzeniu nie mogło być mowy.

Bardzo wcześnie przyjechałem z chłopakami tu na stadion, bo dużo zajęć tego dnia mamy przy każdej rundzie. Sprawdzałem wszystko po dziesięć razy, naprawdę, bez śmiechu. Czy wszystko mam i tak dalej, bo po prostu nie chciałem dopuścić wszystkich innych złych okoliczności, żeby mogły popsuć ten dzień. Gdy przyszła godzina 19, wiedziałem, że wszystko jest w moich rękach. – powiedział czterokrotny mistrz świata.

Bartosz Zmarzlik zdobył w sobotę, 30 września swój czwarty tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Polak ostatecznie zakończył sezon z ośmiopunktową przewagą nad Fredrikiem Lindgrenem. Podium uzupełnił Słowak, Martin Vaculik.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×