Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/Indywidualne mistrzostwa Polski, ZKJ, PGE IMME, MIMP i Memoriały

Czas na trzecią rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski. Kto zostanie mistrzem Polski? [LISTA STARTOWA]

Fot. Paweł Wilczyński
📅 1 sierpnia 2024    🕒 13:10    ⏱ 3 min czytania

Czas na trzecią rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski. Kto zostanie mistrzem Polski? [LISTA STARTOWA]

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się fantastycznej rywalizacji o najwyższe laury w polskim żużlu. Odbędzie się bowiem trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Polski, która rozegrana zostanie w Lublinie. Tam wyłoniony zostanie nowy mistrz Polski. Walczyć o to będzie czterech żużlowców, którzy w klasyfikacji generalnej cyklu znajdują się wysoko z dużymi szansami medalowymi.

Po dwóch rundach w Bydgoszczy i Łodzi liderem IMP jest Patryk Dudek. Zawodnik KS Apatora Toruń na swoim koncie ma 29 punktów. Dwa „oczka” mniej od Dudka ma Dominik Kubera zwycięzca z Bydgoszczy. Na trzecim miejscu plasuje się obecnie aktualny mistrz Polski Bartosz Zmarzlik z 26 punktami, a czwarty Maciej Janowski ma takowych 24. To sprawia, że ostatnia runda będzie szalenie interesująca pod kątem rywalizacji o tytuł.

Areną jej rozgrywania będzie stadion żużlowy w Lublinie, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa aktualny Drużynowy Mistrz Polski. To może dawać pewną przewagę Kuberze i Zmarzlikowi, którzy reprezentują barwy lubelskiego klubu. Warto jednak podkreślić, że warunki torowe mogą być zupełnie inne niż te z meczów ligowych. Wczoraj podczas programu Canal + „Kolegium Żużlowe” rozlosowane zostały numery startowe na ten turniej.

Numer pierwszy otrzymał Krzysztof Buczkowski, który każdy swój wyścig będzie miał po równaniu. W trzecim biegu zawodów dojdzie natomiast już do starcia Patryka Dudka i Dominika Kubery. Maciej Janowski natomiast pojedzie z numerem trzynaście, który cieszy się powodzeniem, chociażby podczas turniejów Speedway Grand Prix. Przypomnijmy, że z „dziką kartą” wystartuje Mateusz Cierniak. Rezerwowymi będą natomiast młodzieżowcy Orlen Oil Motoru Lublin Wiktor Przyjemski i Bartosz Bańbor.

Lista startowa 3. finału IMP 2024 w Lublinie:

1. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)

2. Jarosław Hampel (Stal Gorzów Wielkopolski SA)

3. Janusz Kołodziej (Unia Leszno SSA)

4. Szymon Woźniak (Stal Gorzów Wielkopolski SA)

5. Mateusz Cierniak (Speedway Lublin SA)

6. Bartosz Zmarzlik (Speedway Lublin SA)

7. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)

8. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)

9. Bartłomiej Kowalski (WTS Wrocław SA)

10. Patryk Dudek (KS Toruń SA)

11. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)

12. Dominik Kubera (Speedway Lublin SA)

13. Maciej Janowski (WTS Wrocław SA)

14. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)

15. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)

16. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)

17. Wiktor Przyjemski (Speedway Lublin SA)

18. Bartosz Bańbor (Speedway Lublin SA)

Klasyfikacja IMP na żużlu 2024
Fot. Paweł Wilczyński
449952592 10229400394568633 7918091691699253001 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Avatar Krzysztof Choroszy

Autor tekstu:

Krzysztof Choroszy

Z żużlem związany od 6. roku życia. Prywatnie fan Arsenalu, F1 i dobrego jedzenia.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *