Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Ciekawa obsada turnieju z okazji 100-lecia speedwaya

turnieju
Fot. Taylor Lanning

Autor: Marcin Boroch

Ciekawa obsada turnieju z okazji 100-lecia speedwaya

Żużlowcy co prawda mają już wakacje, lecz w tym roku odbędzie się jeszcze jedna impreza. Mianowicie pod koniec grudnia w Australii (w kraju, gdzie narodził się speedway) odbędzie się turniej z okazji 100-lecia żużla. Na liście startowej nie zabrakło ciekawych nazwisk, takich jak: Daniel Bewley, Chris Holder i Tai Woffinden

Australia na żużlowej mapie jest strasznie zaniedbywana. Praktycznie wszystkie zaplanowane tam rundy z cyklu Grand Prix w ostatnim latach zostawały ostatecznie odwołane. W całej historii, zawodnicy tylko czterokrotnie tam rywalizowali. Pierwsza edycja miała miejsce 21 lat temu. Następnie ponownie zawitała w latach 2015-17. Od tej pory skazani są czekać, aby miejscowi kibice znowu mogli oglądać najlepszych zawodników globu.

Turniej z okazji 100-lecia odbędzie się na obiekcie zarządzanym od blisko 3 lat przez Darcy’ego Warda — Mick Doohan Raceway w Banyo. Od tego momentu owal ten sukcesywnie pojawia się na mapie australijskiego speedwaya, kilka razy odbyła się tam runda o Indywidualne Mistrzostwo Australii. Ponadto odbywają się tam liczne, mniej znane zawody. Cały turniej zaplanowano w dniach 28-29 grudnia. Najpierw pod taśmą pojawią się zawodnicy, startujący w sidecarach, a następnie do rywalizacji przystąpią, znane żużlowe nazwiska.

Na liście startowej aż roi się od Australijczyków, których będzie aż jedenasty. W tym nie zabrakło byłych Mistrzów Świata — Jasona Doyle i Chrisa Holdera. Oprócz niego wystąpią takie nazwiska: Max Fricke, Daniel Bewley, Tai Woffinden, Adam Ellis, Rasmus Jensen, Jaimon Lidsey, Rohan Tungate czy Keynan Rew, czyli zawodnicy dobrze znani ze startów w naszej lidze.

Obsada turnieju Solo Centurion Classic — Banyo, 29 grudnia 2023:


Daniel Bewley
Ryan Douglas
Jason Doyle
Adam Ellis
Max Fricke
Jacob Hook
Chris Holder
Rasmus Jensen
Declan Kennedy
Brady Kurtz
Jaimon Lidsey
Sam Masters
Keynan Rew
Rohan Tungate
Tai Woffinden
Tate Zischke

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *