Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Beniaminek postawił się mistrzowi, a Wiedźmy zaczarowały Tygrysy – raport z Wysp Brytyjskich

Beniaminek

Autor: Małgorzata Olejniczak

Beniaminek postawił się mistrzowi, a Wiedźmy zaczarowały Tygrysy – raport z Wysp Brytyjskich

Starcie Leicester Lions z Belle Vue Aces miało fascynujący przebieg. Beniaminek z Leicester w czwartkowy wieczór podejmował panującego mistrza z Manchesteru, a o zwycięstwie zdecydował pierwszy w obecnych rozgrywkach Super Heat. Ostatecznie beniaminek uległ obrońcom tytułu.

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy 2023 – zapowiedź

Obrońcy tytułu jeszcze na dwa biegi przed końcem mieli stratę sześciu punktów do gospodarzy, lecz dzięki temu w starciu czternastym Mark Lemon mógł dokonać zmiany taktycznej, posyłając w bój Ryana Douglasa w miejsce Jake’a Mulforda. Ruch ten okazał się trafiony, bo Australijczyk w parze z Charlesem Wrightem, pokonali Chrisa Harrisa i Jake’a Allena, przywracając nadzieję  Asów na końcowy sukces.

W ostatnim regulaminowym biegu Dan Bewley minął na dystansie Nicka Morrisa, a Ryan Douglas pokonał Maxa Fricke’a, efektem czego był remis  45-45, po piętnastu startach.
Super Heat także padł łupem pary Bewley – Douglas, która tym razem pokonała  duet Morris – Lawson, zapewniając meczową wygraną, i dwa ligowe oczka ekipie Belle Vue Aces. Beniaminek musiał się zadowolić jednym punktem.

Beniaminek pokazał klasę po pechowo przegranym meczu. Menedżer Stewart Dickson powiedział: „Nienawidzę tego robić, ale muszę złożyć wyrazy uznania drużynie gości. Gdyby to mojemu zespołowi udało się odrobić sześć punktów w ostatnich dwóch wyścigach, skakałbym z radości” – powiedział.

Leicester Lions – Belle Vue Aces 45:45 (2:7)


Leicester Lions 45: Nick Morris 11, Richard Lawson 7+1, Chris Harris 7+1, Max Fricke 6, Justin Sedgmen 6, Dan Thompson 5+2, Jake Allen 3+1.
Belle Vue Aces 45: Ryan Douglas 11+1, Dan Bewley 11, Charles Wright 8+2, Norick Blodorn 6+2, Tom Brennan 4+1, Jaimon Lidsey 4, Jake Mulford 1

Natomiast w równoległym starciu Ipswich Witches zmierzyły się z Sheffield Tigers. Spotkanie na Foxhall Stadium również dostarczyło nie lada emocji, a jego losy ważyły się do samego końca. Po czternastu biegach był bowiem remis 42:42.

Ostatecznie to Wiedźmy, dzięki podwójnej wygranej w piętnastym biegu zapewniły sobie końcowy sukces. Ojcami tegoż była tradycyjnie już obecnej batalii para Jason Doyle – Emil Sajfutdinow. Para gospodarzy, w decydującym starciu pokonała duet Adam Ellis – Scott Nicholls, (który zaliczył upadek). Dla Tygrysów była to pierwsza porażka w sezonie.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie krył menedżer Witches, Ritchie Hawkins, który na gorąco dzielił się wrażeniami z klubowymi mediami „Cieszę się, że wygraliśmy z bardzo silną drużyną. Na obecnym etapie sezonu każde zwycięstwo z silnymi zespołami, takimi jak Sheffield, jest pożądane. Brak Erika Rissa sprawia, że to zadanie jest utrudnione. „Oczywiście dziś nasi liderzy znów zanotowali najlepsze występy, ale trzeba tez pochwalić występ Danyona Hume’a” – powiedział.

Z kolei menedżer Tigers, Simon Stead nie krył rozczarowania „Właściwie myślę, że ostateczny wynik jest troche szczęśliwy dla zespołu Ipswich. W piętnastym biegu Jasona (Doyle) zażarcie walczył o punkty, w wyniku czego upadł Scotty (Nicholls). Zatem tak, jestem rozczarowany, że się nie udało wygrać, okazja do rewanżu nadarzy się już w przyszłym miesiącu, kiedy Witches przyjadą na Owlerton” – podsumował.

Ipswich Witches – Sheffield Tigers 47:43

Ipswich Witches 47: Jason Doyle 13+1, Emil Sayfutdinov 11+2, Danny King 9+1, Danyon Hume 8+1, Keynan Rew 4, Joe Thompson 2, Erik Riss z/z.
Sheffield Tigers 43: Scott Nicholls 11, Lewis Kerr 10+3, Adam Ellis 7, Kyle Howarth 6+1, Jack Holder 4+2, Dan Gilkes 4, David Bellego 1.

Dzięki wygranej, Belle Vue Aces z 6 punktami objęli prowadzenie w tabeli. Punkt tracą Sheffield Tigers, a dwa Ipswich Witches. Kolejne mecze już w poniedziałek. Na Monmore Green Wolverhampton Wolves zmierzą się z Leicester Lions, a na National Speedway Stadium Belle Vue Aces podejmą Peterborough Panthers.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

fot. britishspeedway.co.ukDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *