Żużel - Best Speedway Tv

Adrian Gała opuszcza Gniezno | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adrian Gała opuszcza Gniezno

Adrian Gała opuszcza Gniezno

Wczoraj (t.j 20.10.2020) Start Gniezno poinformowało poprzez swoje media społecznościowe, że klub w przyszłym sezonie opuści ich wychowanek Adrian Gała.

Zdecydowałem, że w tym momencie, w jakim jestem, najlepsza dla mojego rozwoju będzie zmiana barw klubowych w Polsce. Robię to ze łzami w oczach ale wiem, że dzięki temu wyborowi, mogę stać się lepszym zawodnikiem. W tym przypadku, nie zdecydowały finanse, a wyłącznie moja przeogromna chęć rozwoju. – powiedział Gała.

Należy podkreślić, że średnia Gały przez ostatnie dwa sezony w Gnieźnie ulegała obniżeniu. W latach 2017/2018 wynosiła ona ponad 2.000, w 2019 już 1.952, natomiast w 2020 jego średnia biegowa to zaledwie 1.746. Nie oznacza to jednak, że Gała jest słabym zawodnikiem, lecz że jego rozwój trochę przystopował, a zmiana środowiska może pomóc mu wrócić do życiowej formy. Na podobny ruch rok temu zdecydował się Matej Żagar, który zamienił Częstochowskie Lwy na Lubelskie Koziołki, a efekt był fenomenalny. Różnica polega na tym, że Gała był dużo bardziej zżyty ze Startem niż Żagar z Włókniarzem, stąd można przypuszczać, że decyzja nie była łatwa.

Według informacji podanych przez WP SportoweFakty Gała od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

0/100

×