Adrian Gała opuszcza Gniezno

Wczoraj (t.j 20.10.2020) Start Gniezno poinformowało poprzez swoje media społecznościowe, że klub w przyszłym sezonie opuści ich wychowanek Adrian Gała.

Zdecydowałem, że w tym momencie, w jakim jestem, najlepsza dla mojego rozwoju będzie zmiana barw klubowych w Polsce. Robię to ze łzami w oczach ale wiem, że dzięki temu wyborowi, mogę stać się lepszym zawodnikiem. W tym przypadku, nie zdecydowały finanse, a wyłącznie moja przeogromna chęć rozwoju. – powiedział Gała.

Należy podkreślić, że średnia Gały przez ostatnie dwa sezony w Gnieźnie ulegała obniżeniu. W latach 2017/2018 wynosiła ona ponad 2.000, w 2019 już 1.952, natomiast w 2020 jego średnia biegowa to zaledwie 1.746. Nie oznacza to jednak, że Gała jest słabym zawodnikiem, lecz że jego rozwój trochę przystopował, a zmiana środowiska może pomóc mu wrócić do życiowej formy. Na podobny ruch rok temu zdecydował się Matej Żagar, który zamienił Częstochowskie Lwy na Lubelskie Koziołki, a efekt był fenomenalny. Różnica polega na tym, że Gała był dużo bardziej zżyty ze Startem niż Żagar z Włókniarzem, stąd można przypuszczać, że decyzja nie była łatwa.

Według informacji podanych przez WP SportoweFakty Gała od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *