Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/PGE Ekstraliga – żużel Polska

Żużel. GKM Grudziądz utrzyma fotel lidera? Falubaz musi szukać przełamania

Żużel. GKM Grudziądz utrzyma fotel lidera? Falubaz musi szukać przełamania
⏱ 2 min czytania ✍️ Autor:

Składy GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra. Gospodarze potwierdzą świetną formę?

Poznaliśmy składy GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra przed ostatnim niedzielnym pojedynkiem na torach najlepszej żużlowej ligi na świecie. Grudziądzanie wskoczyli na fotel lidera po imponującej wygranej w Lublinie, prezentując bardzo wysoką formę w minionych tygodniach. Dzięki temu coraz głośniej mówi się o nich w kontekście walki o medale, a najbliższy mecz ma jedynie być potwierdzeniem znakomitej dyspozycji. Falubaz nadal zawodzi i potrzebuje punktów, aby zupełnie nie stracić kontaktu z drużynami ze środka stawki. Czy ta sztuka uda im się akurat na owalu „Gołębi”? Zobaczmy, jakie zestawienia na niedzielną rywalizację przygotowali dla nas trenerzy obu zespołów.

Awizowane składy

GKM Grudziądz

9. Michael Jepsen Jensen

10. Kacper Szarszewski

11. Maksym Drabik

12. Max Fricke

13. Wadim Tarasienko

14. Bastian Pedersen

15. Kevin Małkiewicz

Falubaz Zielona Góra

1. Leon Madsen

2. Michał Curzytek

3. Przemysław Pawlicki

4. Bartosz Rudolf

5. Andrzej Lebiediew

6. William Cairns

7. Oskar Hurysz

GKM będzie chciał wykorzystać atut własnego toru i umocnić się na pozycji lidera PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie spróbują natomiast przełamać się po trudnym okresie i złapać optymalny rytm. Początek zawodów w Grudziądzu zaplanowano na godzinę 19:30.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Składy GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra
Fot. Kazimierz Kozuch /Arena Akcji
Składy GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra
Fot. Marta Astachow
Avatar Marcel Drozdowski

Autor tekstu:

Marcel Drozdowski

Marcel Drozdowski - redaktor serwisu BestSpeedwayTv. Od 2024 roku zajmuję się tematyką żużla ligowego w Polsce oraz za granicą. Specjalizuję się w analizach statystycznych dotyczących PGE Ekstraligi oraz Metalkas 2. Ekstraligi. Autor ponad 300 artykułów newsowych i relacji meczowych.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA