Żużlowcy pojadą w IMME dla Woffindena! Specjalne plastrony na turniej w Łodzi

Żużlowcy pojadą w IMME dla Woffindena! Specjalne plastrony na turniej w Łodzi
W ostatnich dniach środowisko żużlowe wspiera trzykrotnego mistrza świata Taia Woffindena. Brytyjczyk w niedzielę uczestniczył w dramatycznie wyglądającym upadku, przez który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Inni zawodnicy pokazali solidarność z żużlowcem Texom Stali Rzeszów i decydowali się na wyrażenie wsparcia. Dzisiaj nie zabraknie go również podczas Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi.
Podczas niedzielnego meczu towarzyskiego między Cellfast Wilkami Krosno a Texom Stalą Rzeszów w wyścigu siódmym na tor upadli Tai Woffinden, Franciszek Majwski i Bartosz Bańbor. Najgorzej ucierpiał pierwszy z tych żużlowców, którym z impetem uderzył w bandę, a następnie został uderzony jeszcze innymi motocyklami. W wyniku kraksy Woffinden doznał wielu obrażeń.
Brytyjczyk został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie, gdzie nadal przebywa. Więcej o jego stanie zdrowia wkrótce ma informować rodzina oraz rzeszowski klub żużlowy. Obecnie wiadomo o wielu złamaniach. Tai Woffinden walczy więc o powrót do zdrowia, a wspierają go w tym kibice i koledzy z torów żużlowych.
Leon Madsen mówi o fantastycznej atmosferze w Falubazie! „Tworzymy świetny team spirit”
Sparta Wrocław deklasuje Stal Gorzów! Kowolik jak stary wyga, Lebiediew najlepszy wśród gości
Wczoraj na Instagramie Artiom Łaguta przekazał, iż całe wynagrodzenie zawodników z dzisiejszych Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi odbywających się w Łodzi trafi na pomoc w leczeniu trzykrotnego mistrza świata. Jest to duży gest wsparcia dla jednego z najbarwniejszych zawodników ostatnich lat. Wsparcie widoczne będzie również na plastronach zawodników, gdzie znalzło się hasło: Stay Strong Tai.
Turniej na łódzkiej Moto Arenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja z wydarzenia, w którym rywalizować będą najlepsi żużlowcy ubiegłorocznego sezonu PGE Ekstraligi, odbędzie się na Canal+ Sport 5 i w serwisie Canal+ Online. Zapraszamy również do śledzenia na bieżąco zmagań za pośrednictwem naszej relacji na żywo.



- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”
- Znamy listę startową Speedway Grand Prix 4, czyli mistrzostw świata przyszłych gwiazd żużla. Nie ma na niej Polaków
- Znamy kadry na Speedway of Nations w Toruniu! Reprezentacja Polski zdobędzie pierwsze złoto?
- Stal Gorzów Wielkopolski: Przewodnik po klubie- wrzesień 2025
- Gdzie oglądać finał Speedway Grand Prix w Vojens?! Plan transmisji na najbliższe dni