Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/Drużynowe mistrzostwa: Świata, Europy, Polski - żużel/FIM Speedway Grand Prix - SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Sikora za Janowskim! Znamy kandydatów na posadę selekcjonera kadry

Fot. Taylor Lanning
📅 9 lutego 2025    🕒 09:49    ⏱ 2 min czytania

Żużel. Sikora za Janowskim! Znamy kandydatów na posadę selekcjonera kadry

Do wiadomości publicznej kilka osób podało, że w poniedziałek ma dojść do spotkania pomiędzy prezesem PZM (Polskiego Związku Motorowego) Sikorą, selekcjonerem Dobruckim, Bartoszem Zmarzlikiem, Maciejem Janowskim oraz przewodniczącym GKSŻ (Główna Komisja Sportu Żużlowego) Igielskim. Co przyniesie to spotkanie? Jakie są możliwe scenariusze?

Jak informowaliśmy na początku lutego, o aferze w kadrze Polski, w którą zamieszany był Rafał Dobrucki oraz Maciej Janowski w poniedziałek ma dojść do spotkania w PZM. We wspomnianym wydarzeniu udział wezmą oprócz samych zainteresowanych prezes PZM, kapitan kadry Bartosz Zmarzlik oraz przewodniczący GKSŻ. Co najciekawsze w przeciągu ostatnich dni z naszych informacji wynika, że prezes PZM Michał Sikora miałby stanąć po stronie zawodnika, a nie selekcjonera. Czy od razu dostaniemy komunikat o zakończeniu współpracy z obecnym selekcjonerem kadry? Obawiam się, że nie. Będziemy musieli poczekać zapewne kilka dni.

Jeśli chodzi o potencjalnych kandydatów na posadę selekcjonera kadry po ewentualnym zwolnieniu Dobruckiego, według naszych informacji są trzy opcje: Stanisław Chomski, Sławomir Kryjom oraz Piotr Baron. Moim zdaniem kibice, jak i zawodnicy chcieliby na tym stanowisku zobaczyć Stanisława Chomskiego. Dobrze wiemy, że obecny kapitan kadry Bartosz Zmarzlik wiele zawdzięcza trenerowi Chomskiemu oraz żyją w bardzo bliskich relacjach. Jeśli chodzi o pozostałą dwójkę, to moim zdaniem oboje mają porównywalne szanse.

Co zrobi prezes PZM? Jakie informacje dostaniemy po owym spotkaniu? Czy zostanie zwolniony selekcjoner? Czy Janowski wróci do kadry? Mam nadzieję, że na te pytania dostaniemy odpowiedź w przeciągu kilku dni.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Maciej Janowski
Fot. Dawid Pojnar
finał IMP na żywo
Fot. Paweł Wilczyński
Avatar Patryk Skrzydłowski

Autor tekstu:

Patryk Skrzydłowski

Na codzień kierowca taxi. Od kilku lat miłośnik i pasjonat żużla, na każdym szczeblu rozgrywkowy. Od małego interesuje się piłka nożną.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *