Żużel. Przesadzone ekstraligowe plany Ostrovii Ostrów. Marek Cieślak tłumaczy swoje wątpliwości
Spis treści
Żużel. Przesadzone ekstraligowe plany Ostrovii Ostrów. Marek Cieślak tłumaczy swoje wątpliwości
Ostrovia Ostrów to zespół najbardziej dotknięty karami za szkolenie, które były bardzo głośnym tematem w polskim żużlu. Po otrzymaniu odmowy przyznania licencji w pierwszym terminie ostrowianie musieli uregulować opłatę w wysokości 350 tysięcy złotych, co zmusiło ich do poczynienia radykalnych działań w składzie. Działania klubu z Wielkopolski skomentował Marek Cieślak.
Ekstraligowe plany Ostrowian
Ostrowski zespół, aby móc opłacić karę i otrzymać licencję na starty w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych, został zmuszony do wypożyczenia Jakuba Krawczyka, lidera formacji młodzieżowej klubu do Sparty Wrocław, która już od dłuższego czasu interesowała się 19-latkiem. Dla Marka Cieślaka kroki poczynione przez Ostrovię są bardzo zastanawiające, a były trener podzielił się swoją opinią na ten temat na łamach Tygodnika Żużlowego.
– Jeśli w Ostrowie mają problem z kwotą 300-400 tysięcy złotych, to jak mogą myśleć o Ekstralidze? Coś mi w tym wszystkim nie pasuje. Ponadto kluby na samym początku, jak tworzyły się zasady przyznawania kar, powinny wywalczyć swoje racje, ustalić wszystkie kwestie ze związkiem – mówił Marek Cieślak dla Tygodnika Żużlowego.
Konieczna zmiana regulaminu
Kary szkoleniowe były bardzo kontrowersyjnym tematem, szczególnie że otrzymały je między innymi Ostrovia Ostrów, Unia Leszno czy Stal Gorzów, czyli klub, które mają wielu wychowanków. W samym Ostrowie w zeszłym sezonie była nadwyżka juniorów, co spowodowało wypożyczenia swoich wychowanków do innych zespołów. Dla byłego selekcjonera kadry narodowej jest jasne, że regulamin powinien zostać zmieniony, aby nie było właśnie takich sytuacji, jak w tym roku z wyżej wspomnianymi karami.
– Moim zdaniem za szkolenie powinno się nagradzać, nie karać. To nie jest kopanie rowów, nie można szkolić na sztukę, ale za to brać pod uwagę przede wszystkim jakość, umiejętności młodych adeptów żużla. Często młody chłopak zdobywa licencję, a później jest pozostawiony sam sobie – wyjaśnił.
Ocena potencjału składu ostrowian
Ostrowianie nawet bez Jakuba Krawczyka są jednym z faworytów do zwycięstwa w Speedway 2. Ekstralidze. W Ostrowie zbudowano bardzo silny skład, który będzie miał za zadanie awansować do PGE Ekstraligi. Według Cieślaka w składzie zespołu z Wielkopolski są znani zawodnicy, jednak ich forma jest znakiem zapytania.
– W Ostrowie niby są znane nazwiska, ale ich forma nie jest pewna. Czas Chrisa Holdera już chyba lekko minął, będzie trzymał poziom, ale czy będzie liderem drużyny? To duży znak zapytania. Holder wraca po ciężkiej kontuzji, nie wiadomo w jakim stanie, z jaką formą. Ogólnie pozycje seniorskie w Ostrovii nie są mocno obsadzone – powiedział.


Magazyn Żużlowy Best Speedway TV
- Żużel. „On chodzi do mediów i płacze”! Kowalski uderza w Cierniaka za kulisami serialu
- Żużel. Tom Brennan po groźnym wypadku w USA! Operacja zakończona sukcesem
- Żużel. Przemysław Pawlicki bezbłędny w Kalifornii! Pokonał Łagutę i Janowskiego
- Żużel. Prezes Włókniarz Częstochowa z dużą szczerością! Nie obiecuje cudów
- Żużel. Patryk Dudek zaskakuje szczerością! „Być dobrym człowiekiem – to ważniejsze niż medale”