Żużel. Piotr Pawlicki ostro w usuniętym już wpisie! „Dla mnie hańba, dramat”

Żużel. Piotr Pawlicki ostro w usuniętym już wpisie! „Dla mnie hańba, dramat”
Sytuacja Macieja Janowskiego rozgrzała całe żużlowe środowisko. Ku zaskoczeniu wszystkich, zawodnik został usunięty z kadry Żużlowej Reprezentacji Polski na sezon 2025! To rozpętało prawdziwą burzę w mediach, ponieważ ta decyzja jest bardzo kontrowersyjna.
Wszystko przez to, że Janowski samowolnie oddalił się ze zgrupowania naszej kadry. Bynajmniej tak wynikało z oświadczenia, jakie pojawiało się na oficjalnej stronie reprezentacji. Jak się później okazało, żużlowiec o tym, że chce opuścić zgrupowanie, informował trenera już dużo wcześniej. „Magic” chciał udać się na ślub swojego przyjaciela, oraz załatwić sprawy formalne, jeśli chodzi o wizę pracowniczą, która potrzebna jest do startów w Wielkiej Brytanii.
Żużlowiec zmienił swoje plany i już po jednym dniu wrócił na Maltę. Mimo wszystko nawet to nie wystarczyło, żeby uniknąć konsekwencji. Janowski został usunięty z kadry, co w internecie odbiło się bardzo szerokim echem. Swój głos w tej sprawie zabrał bliski przyjaciel zawodnika Betard Sparty Wrocław, Piotr Pawlicki. Wpis pojawił się pod postem samego Janowskiego. Po kilku godzinach został on jednak usunięty przez samego autora:
„This is Poland Mentality 😘✌🏻 Jesteś od lat członkiem kadry zawsze byłeś i jesteś dla mnie wzorem w wielu kwestiach i nie zgadzam się kompletnie z tym jak cię potraktował… nie będę kończył. Dla mnie hańba, dramat i wiele innych słów mógłbym powiedzieć. Tak się po prostu nie robi, sam wiesz, jak byliśmy w kadrze razem jakie rzeczy się dzieją podczas takich zgrupowań, zawsze mówiono nam że jesteśmy wielką rodziną i że mamy być za sobą i ze sobą, delikatnie mówiąc wartości których się trzymaliśmy przez wiele lat zostały już dawno za nami… Jestem z tobą całym sobą, bo nie zasługujesz na takie traktowanie!” Napisał Pawlicki w komentarzu na Instagramie.
Nastrój kibiców w internecie jest dość jednoznaczny. Maciej Janowski nie powinien zostać ukarany za to, że podczas przedsezonowego zgrupowania miał swoje prywatne sprawy. Najgorzej wyszedł na tym prawdopodobnie Rafał Dobrucki, na którego spadła gigantyczna fala krytyki.




- Tauron SEC w Pardubicach. Znamy listę startową ostatniej rundy
- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”
- Znamy listę startową Speedway Grand Prix 4, czyli mistrzostw świata przyszłych gwiazd żużla. Nie ma na niej Polaków
- Znamy kadry na Speedway of Nations w Toruniu! Reprezentacja Polski zdobędzie pierwsze złoto?
- Stal Gorzów Wielkopolski: Przewodnik po klubie- wrzesień 2025
Panie Piotrze!
Zgoda, poza jednym stwierdzeniem, że taka jest polska mentalność. Bzdura… Dość już kpienia z naszego narodu i ojczyzny. Niech się Pan ogarnie i doceni, że jest Pan Polakiem. Niech Pan spojrzy, jaką mentalność mają narody, które teraz toczą walkę z lewactwem rozpuszczonym przez własną głupotę.