Żużel. Kowalski wypożyczony do Kolejarza Opole. Klub pochwalił się w mediach
Żużel. Kowalski wypożyczony do Kolejarza Opole. Klub pochwalił się w mediach
Radosław Kowalski to młodszy brat Bartłomieja, żużlowca Betard Sparty Wrocław. Młody zawodnik zdał niedawno licencję, podobnie jak jego brat uczył się żużla w akademii Janusza Kołodzieja. Został już wypożyczony do końca sezonu 2024 do jednego z klubów.
Młodego zawodnika pozyskał Kolejarz Opole. Radosław ma dopiero 15 lat, więc może na razie występować jedynie w zawodach młodzieżowych. Nie ma więc w tej chwili możliwości jego startu w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej.
„W barwach naszego klubu zadebiutuje Radosław Kowalski, który właśnie został wypożyczony z Janusz Kołodziej Academy. Piętnastoletni brat Bartłomieja Kowalskiego licencję żużlową zdał 3 lipca w Krośnie. Ze względu na wiek, do końca sezonu może występować tylko w zawodach młodzieżowych” – przekazał klub.
Młodszy brat zawodnika Betard Sparty Wrocław w turnieju szkoleniowym na opolskim owalu poradził sobie naprawdę dobrze, gromadząc jedenaście punktów w pięciu startach. Aż trzykrotnie wygrywał i raz przyjechał do mety drugi. W jednym starcie zdefektował mu motocykl. Można więc z pełną świadomością powiedzieć, że 15-letni żużlowiec ma za sobą bardzo udany debiut. Pozostawił już dzisiaj w pokonanym polu dużo bardziej od siebie doświadczonych zawodników. Pozostaje nam teraz śledzić, jak będzie rozwijała się ta kariera i czy nawiąże on do młodzieżowych sukcesów brata.
Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ
- Żużel. Unia Leszno sięga po diament z Wysp. Ten ruch może zaprocentować szybciej, niż się spodziewają
- Żużel. Bartosz Smektała i opaska kapitana. Ten moment na Golęcinie zmienił wszystko
- Unia Leszno rzuca się na głęboką wodę? Sparingi z medalistami jako sprawdzian beniaminka
- Żużel. Krzysztof Sadurski o powodach zmiany barw klubowych
- Żużel. Pres Toruń znów na szczycie? Te dane mogą zwiastować powtórkę bolesnej historii