Żużel. Korościel zachwycony Zmarzlikiem! „Żaden nie poświęcił tyle dla żużla, co on”
Korościel o Bartoszu Zmarzliku: fenomen pracowitości, poświęcenia i żużlowej pasji
Michał Korościel, komentator Eurosportu i Eleven Sports, w najnowszym odcinku podcastu Eurosportu zdradził, jak bardzo imponuje mu Bartosz Zmarzlik. W rozmowie nie krył zachwytu nad czterokrotnym mistrzem świata i podkreślił, że jego fenomen nie polega wyłącznie na talencie, ale przede wszystkim pracowitości i całkowitym oddaniu żużlowi.
„Żaden z nich nie poświęcił tyle dla żużla, co Zmarzlik”
– Ciężko sobie wyobrazić, że pojawi się ktoś lepszy niż Zmarzlik. Jak patrzy się na jego umiejętności, determinację, waleczność i to, że ciągle jest nienasycony – to jest niesamowite – powiedział Korościel. Dziennikarz przypomniał, że już jako nastolatek wyróżniał się pracowitością. – Pamiętam Zmarzlika i Piotra Pawlickiego, gdy mieli po szesnaście lat. Wtedy byłem przekonany, że Pawlicki ma więcej talentu. Tomasz Gollob też miał go więcej. Ale żaden z nich nie był w stanie tyle poświęcić dla żużla, ile poświęcił Zmarzlik. Absolutnie wszystko w jego życiu jest temu podporządkowane – dodał.
Żużel. Oskar Fajfer żegna się ze Stalą Gorzów! „To był ważny rozdział w moim życiu”
FOGO Unia Leszno zaskoczy w Ekstralidze? Parnicki szykuje się na zmianę pozycji
– Zobacz, jego team od kilkunastu lat wygląda tak samo. Każdy inny żużlowiec coś zmienia, kombinuje, a oni się znają tak dobrze, że potrafią się porozumiewać bez słów. Każdy element jest podporządkowany temu, żeby on znowu i znowu zdobywał Mistrzostwo Świata – zaznaczył komentator. Dodał też, że w Zmarzliku „gra wszystko” – rodzina, mechanicy, dzieci – i że dopóki będzie go to napędzać, dopóty może wygrywać.
„Można sobie wyobrazić dzieciaka z większym talentem, ale…”
Na koniec rozmowy dziennikarz stwierdził, że choć teoretycznie może pojawić się zawodnik obdarzony większym talentem, trudno będzie znaleźć kogoś o takiej pasji i dyscyplinie. – Można sobie wyobrazić piętnastoletniego dzieciaka, który będzie miał więcej talentu niż piętnastoletni Zmarzlik, ale niekoniecznie będzie w stanie tyle poświęcić – podsumował.
Cały odcinek podcastu „Od dziecka marzył, by komentować żużel! Korościel o życiu w biegu i sporcie” dostępny jest na kanale Eurosportu.



- Żużel. Krzysztof Sadurski o powodach zmiany barw klubowych
- Żużel. Pres Toruń znów na szczycie? Te dane mogą zwiastować powtórkę bolesnej historii
- Żużel. Zmarzlik i Plebiscyt Sportowy. Ten werdykt mówi więcej, niż się wydaje
- Żużel. Bohater PRES Toruń już trenuje! Duńczyk znów będzie brylował w PGE Ekstralidze?
- Żużel. Unia Leszno odkrywa karty. Sparingi z gigantami i data Memoriału już znane