Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/Krajowa Liga Żużlowa – KLŻ

Żużel. Kolejarz Opole z nowym nabytkiem! Zespół wzmacnia się po decyzji Patricka Hansena

Żużel. Kolejarz Opole z nowym nabytkiem! Zespół wzmacnia się po decyzji Patricka Hansena
📅 26 marca 2026 🕒 06:29 ⏱ 2 min czytania ✍️ Autor:

OK Kolejarz Opole zakontraktował nowego zawodnika! Jest nim Matic Ivačič.

OK Kolejarz Opole ma za sobą nieudaną zeszłoroczną kampanię. Opolanie zajęli przedostanie miejsce w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej z zaledwie 5 punktami i dwoma meczowymi wygranymi na koncie i z pewnością wszyscy w Opolu liczą na to, że w tym roku uda się poprawić znacząco wynik z poprzedniego sezonu

Reklama

Jednak jeszcze zanim sezon na dobre się rozpoczął, Kolejarz Opole znalazł się w poważnych tarapatach. Karierę zakończył junior Jakub Fabisz. Na domiar złego kontuzjowani są kolejni dwaj młodzieżowcy: Dastin Łukaszczyk oraz Jakub Żurek. Ten drugi de facto nie jest jeszcze oficjalnie zawodnikiem Kolejarza, ale jego udział w meczach sparingowych drużyny z Opola wskazuje na to, że wychowanek Unii Leszno ostatecznie trafi do Kolejarza po tym jak nie zdecydowano się na przedłużenie jego umowy w Pile.

Żużel. Stal Gorzów ponownie triumfuje! Piorunująca końcówka gospodarzy
Żużel. Sparta Wrocław miażdży częstochowian! Aż siedem kompletów po stronie gospodarzy

Reklama

Dodatkowo, niespodziewanie dla całego środowiska zakończenie kariery ogłosił Patrick Hansen. Ta szokująca decyzja wstrząsnęła zapewne nie tylko kibicami, ale także zarządem opolskiego zespołu. Klub postanowił szybko działać i już tego samego dnia, raptem kilka godzin po ogłoszeniu Hansena, oznajmił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nowym zawodnikiem Kolejarza będzie Słoweniec Matic Ivačič.

Matic Ivačič w zeszłym sezonie reprezentował barwy jeżdżącego na tym samym poziomie rozgrywkowym Speedway Kraków i zanotował średnią wynoszącą 1,730 pkt/bieg, co czyniło go trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny, tuż za Dawidem Rempałą i Richardem Lawsonem. Pierwotnie Ivačič miał się w tym roku ścigać w barwach Unii Tarnów, lecz po niedopuszczeniu drużyny z Małopolski do rozgrywek z automatu rozwiązany został jego kontrakt.

Reklama
Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Kolejarz Opole i ROW Rybnik znów naprzeciw siebie
Fot. Roman Biliński
Kolejarz Opole
Fot. Roman Biliński

Avatar Michał Herok

Autor tekstu:

Michał Herok

redaktor serwisu BestSpeedwayTV.pl od 2025 roku. Zajmuje się tematyką żużla w Polsce i na świecie. Interesują go zarówno rozgrywki ligowe, jak i indywidualne. Specjalizuje się w relacjonowaniu meczów lig zagranicznych oraz redagowaniu pomeczowych wywiadów. Autor ponad 150 artykułów newsowych oraz relacji meczowych.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

//