Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/FIM Speedway Grand Prix - SGP / SEC / SON / SWC

Speedway Grand Prix. Kolejna dawka szalonych emocji w Manchesterze!

Fot. Taylor Lanning
📅 14 czerwca 2025    🕒 15:38    ⏱ 3 min czytania

Speedway Grand Prix. Czas na kolejne wyścigi w Manchesterze! Kto tym razem zwycięży na brytyjskiej ziemi?

W sobotę poza emocjami na polskich torach żużlowych czekają nas kolejne rozstrzygnięcia na arenie międzynarodowej. Na torze w Manchesterze odbędzie się bowiem druga z rzędu runda Speedway Grand Prix. Po piątkowym turnieju obfitym w masę wyścigów mogących się podobać kibicom również dzisiaj będzie miała miejsce bardzo ciekawa rywalizacja. Przed nami 23 następne biegi na National Stadium w Manchesterze.

Żużel. Gdzie oglądać grand prix 2025 w Manchesterze? Transmisja dwóch rund SGP

Motor Lublin szokuje! Nie Hampel, a Pawlicki na przyszły sezon?!

Piątkowy turniej wygenerował masę emocji. Kibice sportu żużlowego oglądający rywalizację w ramach czwartej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata nie mogli narzekać na nudę. Jak wyliczył Gurustats, w ciągu 23 wyścigów na torze doszło do 63 mijanek, co wydaje się być bardzo wysoką liczbą. Rzeczywiście większość wczorajszych gonitw elektryzowała od pierwszego do ostatniego okrążenia. Apetyty fanów zostały więc rozbudzone, a wszyscy, którzy zamierzają oglądać sobotnie zawody przed zarówno na stadionie jak i przed telewizorem, liczą na powtórkę niesamowitych zwrotów akcji z piątku.

Miejscowi kibice w Manchesterze również mają powody do zadowolenia i oczekiwania na kolejny świetny wynik swoich ulubieńców. Piątkowe zawody wygrał bowiem Daniel Bewley. Brytyjczyk najpierw w fenomenalnym stylu wygrał wyścig ostatniej szansy, a później w finale nie pozostawił złudzeń swoim rywalom. Drugi zawody zakończył Bartosz Zmarzlik. Podium uzupełnił natomiast inny zawodnik klubu żużlowego z Manchesteru, Brady Kurtz.

Piątkowy turniej przyniósł również kolejne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix. Na prowadzeniu nadal znajduje się Bartosz Zmarzlik. Polak na ten moment zmierza po szósty tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Za jego plecami plasuje się Brady Kurtz. Australijczyk traci do Zmarzlika dziewięć punktów. Na najniższy stopień podium wskoczył natomiast zwycięzca piątkowej rundy Daniel Bewley. Tyle samo „oczek” mają również Fredrik Lindgren i Jack Holder.

Sobotnia rywalizacja może być kontynuacją tego co widzieliśmy w piątek. Tor w Manchesterze na pewno ponownie zostanie przygotowany znakomicie do ścigania. Liczyć się w walce o wygraną będą z pewnością Daniel Bewley, Brady Kurtz i Bartosz Zmarzlik. Dużą chęć poprawy ma również Max Fricke. Australijczyk w rundzie zasadniczej wczorajszych zmagań radził sobie wybitnie. W biegu ostatniej szansy czegoś mi jednak zabrakło, przez co zakończył cały turniej na dziewiątym miejscu. Będzie on kandydatem do miejsca na podium, a poza nim w do tego grona zaliczyć można Fredrika Lindgrena i Jacka Holdera, którzy również pokazywali swoją prędkość na torze w Manchesterze.

Dzisiejsza runda będzie również generowała spore zainteresowanie. Godzina rozpoczęcia zawodów nie zmieni się względem piątku. Zawody rozpoczną się o godzinie 20:00 czasu polskiego. Ważną zmianą w tym kontekście jest jednak brak kwalifikacji. O numerach startowych na wieczorne zawody zadecydowało bowiem losowanie. Transmisja z dzisiejszego Speedway Grand Prix będzie dostępna w serwisie MAX. Gorąco zachęcamy również do śledzenia na żywo rywalizacji za pośrednictwem naszej relacji live.

Lista startowa Speedway Grand Prix w Manchesterze 14 czerwca

  1. Jan Kvech
  2. Robert Lambert
  3. Fredrik Lindgren
  4. Martin Vaculik
  5. Brady Kurtz
  6. Mikkel Michelsen
  7. Jack Holder
  8. Daniel Bewley
  9. Max Fricke
  10. Kai Huckenbeck
  11. Bartosz Zmarzlik
  12. Jason Doyle
  13. Dominik Kubera
  14. Andrzej Lebiediew
  15. Charles Wright
  16. Anders Thomsen
  17. Chris Harris
  18. Adam Ellis
Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Klasyfikacja Grand Prix 2025. Dan Bewley na podium po zwycięstwie! Bartosz Zmarzlik minimalnie powiększył przewagę nad Bradym Kurtzem
Fot. Taylor Lanning
Daniel Bewley
Fot. Taylor Lanning
Avatar Krzysztof Choroszy

Autor tekstu:

Krzysztof Choroszy

Z żużlem związany od 6. roku życia. Prywatnie fan Arsenalu, F1 i dobrego jedzenia.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *