„Siłę zespołu zielonogórskiego oceniam wyżej niż grudziądzkiego” Stanisław Chomski przed 101 derbami ziemi Lubuskiej!
„Siłę zespołu zielonogórskiego oceniam wyżej niż grudziądzkiego” Stanisław Chomski przed 101 derbami ziemi Lubuskiej!
Jak wiemy w ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza nikogo a tym bardziej w sporcie żużlowym nie sprzyja dlatego zespół Stanisław Chomskiego, Moje Bermudy Stal Gorzów radził sobie jak mógł. – pogoda nie sprzyja i radzimy sobie jak możemy i szukaliśmy zastępczych miejsc, na pewno nie siedzieliśmy z założonymi rękoma i jaki to da efekt to zobaczymy.
Odnośnie 101 derbów ziemi Lubuskiej trener oznajmił – 101 derby i na pewno jest to pokaźna liczba i fajnie by było tą drugą setkę fajne zacząć. Na pewno łatwo nie będzie bo siłę zespołu zielonogórskiego oceniam wyżej niż grudziądzkiego. Derby zawsze wyzwalały dodatkowe emocje i największy minus tego jest, że bez kibiców aczkolwiek niby mecz jak mecz ale zawsze wyzwalają, po spektakularnych akcjach czy zwycięstwach mówi się później parę dobrych lat. Zawodnicy mówią, że podchodzą do tego meczu jak do każdego innego ale wiadomo, że dodatkowe emocje się wyzwalają i widać to po zawodnikach.
Odnośnie składu trener Chomski podkreśla, że to Rafał Karczmarz wygrał rywalizacje przed sezonową i to on jest bliżej składu – Marcus po prostu jest uzupełnienie i rezerwowym który rywalizuje o skład. Marcus nigdy nie jeździł w Zielonej Górze i powolutku trzeba wprowadzać go do drużyny. Na chwile obecną jedzie Rafał Karczmarz. A sytuacja w Grudziądzu gdzie wygrał w swoim pierwszym biegu z Kennethem Bjerre nic nie oznacza ponieważ ciężko stwierdzić czy Bjerre był taki słaby czy Marcus tak dobrze pojechał.
fot. StalGorzów.pl
- Speedway Kraków zapowiada kolejne ogłoszenia. Kadra wciąż się powiększa
- PGE Ekstraliga podała dokładne daty meczów w sezonie 2026
- Żużel. Nikt nie miał z nim szans! Wiktor Przyjemski odchodzi, walka zaczyna się od zera [Analiza]
- Krzysztof Kasprzak zmienia perspektywę. Mówi wprost, za co będzie odpowiadał w Stali Rzeszów
- Tobiasz Musielak w Ipswich Witches – Premiership 2026. Mistrzowie Anglii z nowym Polakiem