Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/PGE Ekstraliga żużlowa Polska - Aktualności

Robert Lambert po meczu we Wrocławiu: „Zdobycie punktu bonusowego jest z pewnością bardzo ważne dla tabeli”

Fot. Emilia Hamerska-Lengas
📅 22 lipca 2024    🕒 13:58    ⏱ 3 min czytania

Robert Lambert po meczu we Wrocławiu: „Zdobycie punktu bonusowego jest z pewnością bardzo ważne dla tabeli”

KS Apator Toruń przegrał spotkanie w ramach jedenastej rundy PGE Ekstraligi przeciwko Betard Sparcie Wrocław 48:42. Torunianie obronili jednak punkt bonusowy. Jednym z liderów był Robert Lambert, który rozmawiał z nami po zakończonym meczu.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii po raz drugi zwyciężyła cykl Speedway of Nations, ponownie triumfując na własnej ziemi, w Manchesterze. Robert Lambert zdobył 22 punkty, co było kluczowe dla ostatecznego sukcesu drużyny. Razem z Danem Bewleyem, który zdobył 13 punktów, pokonali australijską parę Jack Holder i Brady Kurtz w finałowym wyścigu, uzyskując wynik 7-2 i zapewniając sobie złoty medal

Tak, to było niesamowite. Mieliśmy dużą presję, aby wygrać ponownie po 2021, kiedy wygraliśmy w Manchesterze. Tak, wygrać po raz drugi na naszej rodzimej ziemi było niesamowitym uczuciem i tak, to był trochę szok po wyścigu, kiedy spojrzałem za siebie i Dan tam był. To było niesamowite uczucie i wiesz, kolejne. Kolejny złoty medal do gabloty, co jest jeszcze lepsze.

W żużlu wsparcie kibiców odgrywa ogromną rolę. Zawodnicy często podkreślają, jak doping fanów dodaje im motywacji i sił, szczególnie podczas trudnych momentów w wyścigu. Lambert zaznaczył, że brytyjscy kibice są niesamowici i ich wsparcie było kluczowe w drodze do zwycięstwa.

Tak, zdecydowanie po drugim okrążeniu widziałem, że fani szaleją i trochę ich słyszałem. Wiedziałem, że Dan zrobił za mną coś dobrego, więc byłem szczęśliwy w tym momencie i po prostu wziąłem kilka głębokich oddechów, aby upewnić się, że nie popełnię żadnego błędu i nie stracę pozycji. Fani są absolutnie niesamowici i naprawdę nas wspierali i dopingowali. Jestem więc bardzo dumny.

Spotkanie pomiędzy Betard Spartą Wrocław a KS Apatorem Toruń zakończyło się wynikiem 48:42 na korzyść wrocławian. Robert Lambert zdobył w tym spotkaniu dwanaście punktów dla drużyny z Torunia, co było znaczącym wkładem w końcowy rezultat. Torunianie, mimo przegranej, obronili punkt bonusowy i wielokrotnie stawiali czoła dominującej drużynie Sparty, co pozwoliło na dopisanie jednego punktu do ligowej tabeli.

Wiedzieliśmy, że będzie ciężko tutaj przyjechać. Ci goście są bardzo silni u siebie i utrzymanie tak wyrównanego meczu jest dla nas bardzo dobrą rzeczą. Być może był to nasz najlepszy wynik tutaj od dłuższego czasu. Zdobycie punktu bonusowego jest z pewnością bardzo ważne dla tabeli i pomoże nam awansować do fazy play-off.

20240426 DSC02965
Fot. Kazimierz Kożuch
445095725 1072226151177881 4352781608803269398 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Autor tekstu:

Jagoda Burka

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *