Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/Metalkas 2. Ekstraliga – żużel

Żużel. Polonia Piła ma pierwszego juniora! Emil Maroszek dołącza do drużyny

Żużel. Polonia Piła ma pierwszego juniora! Emil Maroszek dołącza do drużyny
📅 21 listopada 2025 🕒 19:31 ⏱ 2 min czytania ✍️ Autor:
Reklama

Polonia Piła ogłosiła pierwszego juniora na sezon 2026, stawiając na młodego i ambitnego Emila Maroszka. Zawodnik trafił do klubu na wypożyczenie z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, aby zrobić kolejny krok w rozwoju i zdobyć cenne ligowe doświadczenie. W Pile liczą, że świeża energia juniora przełoży się na realne punkty w nadchodzących rozgrywkach.

Reklama

Emil Maroszek w Polonia Piła na sezon 2026 – transfer juniora, rozwój młodzieży i wzmocnienie składu przed Metalkas 2. Ekstraligą

Polonia Piła ogłosiła pierwsze wzmocnienie formacji juniorskiej na sezon 2026. Do zespołu dołącza Emil Maroszek, młody zawodnik wypożyczony z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Klub z Piły stawia na rozwój i konsekwentne wzmacnianie kadry po udanym roku, a 19-latek ma być ważnym elementem tej strategii.

Maroszek to zawodnik, który w minionym sezonie mocno zaznaczył swoją obecność na młodzieżowych torach. Razem z bydgoską drużyną zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, pokazując stabilną formę i rosnący potencjał. W Pile ma otrzymać regularne szanse na starty, co – jak podkreśla klub – było kluczowe podczas rozmów o jego pozyskaniu.

Reklama

Sam zawodnik nie ukrywa zadowolenia z przenosin. — Bardzo cieszę się, że w kolejnym sezonie będę mógł reprezentować barwy Polonii Piła. Wybrałem Piłę, bo widzę tu realne szanse na rozwój i regularne starty, które są dla mnie kluczowe na tym etapie kariery. Klub stworzył mi świetne warunki do pracy i czuję duże zaufanie ze strony działaczy. Chcę odwdzięczyć się dobrą jazdą i konsekwentnym zdobywaniem punktów. Do kibiców mam jedną wiadomość: dam z siebie wszystko, żebyście mieli powody do dumy! – powiedział Maroszek.

Żużel. Sparta Wrocław na kolejny rok z Janowskim! Nie obyło się bez przeszkód
Żużel. Młoda gwiazda zasila Włókniarz Częstochowa! Wraca, by być ważnym ogniwem drużyny

Reklama

W Pile liczą, że młody żużlowiec wniesie świeżość i sportowy głód, szczególnie po emocjonującym sezonie zakończonym awansem do Metalkas 2. Ekstraligi. Klub podkreśla, że budowa formacji juniorskiej jest jednym z priorytetów przed nadchodzącymi rozgrywkami.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
20250806 165545140 iOS
Fot. Joanna Hoffman
20250924 173557110 iOS
Fot. Joanna Hoffman
Avatar Marcin Mazurkiewicz

Autor tekstu:

Marcin Mazurkiewicz

Dziennikarz i wydawca serwisu BestSpeedwayTV.pl, od ponad 20 lat związany z żużlem jako obserwator, analityk i twórca treści. Specjalizuje się w rozgrywkach PGE Ekstraligi, Metalkas 2. Ekstraligi oraz wydarzeniach międzynarodowych (SGP, SEC). Na co dzień opisuje kulisy transferów, decyzje klubowe i rozwój szkolenia młodzieży. Autor kilkuset publikacji o tematyce żużlowej.

Zobacz wszystkie artykuły autora

1 odpowiedź do “Żużel. Polonia Piła ma pierwszego juniora! Emil Maroszek dołącza do drużyny

  1. Świetny transfer dla Polonii Piła! Emil Maroszek to młody zapał, który na pewno rozgrzeje tor w Metalkas 2. Ekstraligi. Ciekawe, jak będzie się kręcić z wypożyczeniem z Bydgoszczy – może to będzie rozgrzewka do przyszłych startów? ? Powodzenia, Emile! A kibice Piły powinni być zadowoleni, bo juniorów to zawsze mocno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *