Liga szwedzka żużel. Kosmiczny mecz Toma Brennana! Sensacja w finale Bauhaus-Ligan! [RELACJA]

Liga szwedzka żużel. Vastervik Speedway bez problemu rozprawiło się z Eskilstuną Smederną w finale Bauhaus-Ligan
Sezon żużlowy 2025 dobiega końca. Poznaliśmy już finałowe rozstrzygnięcia w Metalkas 2 Ekstralidze, czy też cyklu Speedway Grand Prix. Dzisiaj przenosimy się jednak do Szwecji, gdzie Eskilstuna Smederna podejmowała Vastervik Speedway w ramach finału Bauhaus Ligan. Ku zaskoczeniu wszystkich, goście bardzo łatwo wygrali to spotkanie, od początku kontrolując przebieg meczu. Genialnie zaprezentował się zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Tom Brennan. Końcowy wynik to 37:41. Mecz został zakończony po 13 biegach, z powodu deszczu.
Żużel. Mission Impossible: detronizacja Zmarzlika. Kto może pokonać Polaka w Grand Prix 2026?
Początek meczu się opóźnił, a to wszystko przez problemy z przygotowaniem toru po opadach deszczu. Jak już jednak zaczęliśmy, to w dobrym stylu dla gości, którzy po pierwszej serii prowadzili w stosunku 9:15. Bieg pierwszy to jednak zwycięstwo gospodarzy 4:2, a najlepszy okazał się Gleb Czugunow. Wyścig drugi to upadek Mathiasa Pollestada, co wykorzystali goście, zwyciężając podwójnie. Później zwycięstwo Fredrika Lindgrena, który bez problemu ograł Leona Madsena. Na koniec kolejne podwójne zwycięstwo Vastervik Speedway, a najlepszy okazał się Tom Brennan
Druga seria startów to zwycięstwo Matiasa Nielsena, którego przez cały wyścig gonił Pollestad. Tamten bieg skończył się remisem, ale kolejny to już powrót do zwycięstw gości z Vastervik. Najlepszy okazał się Mads Hansen, a wtórował mu Robert Lambert. Pozostawili w pokonanym polu nie byle kogo, ponieważ Leona Madsena. Na koniec minimalne odkucie Eskilstuny Smederna, które zapewniło zwycięstwo Michaela Jepsena Jensena.
Kolejna seria startów przebiegła już bardzo wyrównanie, tak jak i cały mecz stał się dość spokojny, kontrolowany przez ekipę gości. Bieg ósmy to zwycięstwo Toma Brennana, a Eskilstunie nie pomogła nawet rezerwa taktyczna, w ramach której Michael Jepsen Jensen zastąpił Leona Madsena. Wyścig dziewiąty to triumf Roberta Lamberta, który przełamał klątwę czwartego pola, które było dzisiaj naprawdę fatalne. Ostatni bieg przed równaniem to ponownie zwycięstwo Smederny, a dokładniej Jepsena Jensena.
Końcówka spotkania była już nieco lepsza dla gospodarzy, ponieważ po trzynastu wyścigach, zmniejszyli oni swoją stratę do zaledwie czterech punktów! Po tym przyszła ogromna ulewa, która zakończyła na dobre to widowisko. Później próbowano ratować sytuację ciężkim sprzętem, ale na nic się to zdało. Końcowy rezultat to 37:41.
WYNIKI (za Svemo.se):
Eskilstuna Smederna:
1. Michael Jepsen Jensen – 10 (1,3,2,3,1)
2. Gleb Czugunow – 9+1 (3,1*,1,3,1)
3. Leon Madsen – 5+1 (1*,1,-,3)
4. Kim Nilsson – 3+1 (2,0,1*,-)
5. Maksym Drabik – 6 (1,2,0,3)
6. Leo Klasson – 1 (1,0,0)
7. Mathias Pollestad – 3 (w,2,1)
Vastervik Speedway:
1. Robert Lambert – 7+1 (2,2*,3,w)
2. Mads Hansen – 5+1 (0,3,1,1*)
3. Fredrik Lindgren – 9 (3,2,2,2)
4. Matias Nielsen – 3 (0,3,0,-)
5. Jacob Thorssell – 4+1 (2*,0,2,0)
6. Anton Karlsson – 2+1 (2*,0,0)
7. Tom Brennan – 11 (3,3,3,2)
![Liga szwedzka żużel. Kosmiczny mecz Toma Brennana! Sensacja w finale Bauhaus-Ligan! [RELACJA] 1 Google News Best Speedway Tv](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2024/09/baner-google-news-dolacz-do-nas-1024x256.png)
![Liga szwedzka żużel. Kosmiczny mecz Toma Brennana! Sensacja w finale Bauhaus-Ligan! [RELACJA] 2 Liga szwedzka żużel](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2025/05/att.i5d8Q5RJk-NpSe8jyrBdPbTqHiVRXU6PhDcPLHl_VHQ-1024x768.jpeg)
![Liga szwedzka żużel. Kosmiczny mecz Toma Brennana! Sensacja w finale Bauhaus-Ligan! [RELACJA] 3 Eskilstuna Smederna zwycięża na inaugurację.](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2025/05/Eskilstuna-Smederna-1024x683.jpg)
- Liga szwedzka żużel. Kosmiczny mecz Toma Brennana! Sensacja w finale Bauhaus-Ligan! [RELACJA]
- Żużel. Unia Leszno znów z Keynanem Rew? Wszystko na to wskazuje!
- U24 Ekstraliga znów dla Sparty! Wrocławianie rozgromili „Anioły” w rewanżu
- Liga szwedzka żużel. Kto przybliży się do złota? Vastervik w końcu zrealizuje cel?
- Orzeł Łódź wykonał swój plan! „Każda zaliczka jest dobrą zaliczką”