Żużel - Best Speedway Tv

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz z nowymi zawodnikami u24! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz z nowymi zawodnikami u24!

GKM Grudziądz

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz z nowymi zawodnikami u24!

Umowami z Zooleszcz GKM Grudziądz się: Chris WaennerstroemEmil Breum AnkersenRasmus PedersenNicklas Aagaard oraz Jason Edwards.

Jak podaje oficjalna strona klubu, cała czwórka Duńczyków została w ostatnich dniach powołana do narodowej reprezentacji kraju Hamleta. Najbardziej doświadczony z nich Emil Breum Ankersen otrzymał nominację do składu U21. Z kolei Chris Waennerstroem, Rasmus Pedersen oraz Nicklas Aagaard znaleźli się w kadrze do lat 19. W sezonie 2021 startowali oni głównie w niższych ligach w Danii – Division 1 oraz Division 2, a także w licznych zawodach młodzieżowych. Duży sukces odniósł m.in. Aagaard, który dopiero zaczyna swoją przygodę z 500cc. W tym roku został on wicemistrzem świata w klasie 250cc, zajmując drugie miejsce w finałowym turnieju w niemieckim Cloppenburgu.

Breum Ankersen oraz Waennerstroem dotarli do finałów Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów i Indywidualnych Mistrzostw Danii Juniorów. Z kolei Pedersen dopiero rozpoczyna swoją przygodę z “dorosłym” żużlem, a sezon 2021 spędził głównie na torach Division 2, będąc wyróżniającym się zawodnikiem. W klasie 250cc niejednokrotnie brał udział w zawodach na polskich torach i był tam czołową postacią.

Edwards to Brytyjczyk, który dotąd doświadczenie zbierał na Wyspach. Swoją przygodę z żużlem zaczynał w akademii prowadzonej przez Martina Hagona. To jedna z największych nadziei brytyjskiego speedway’a młodego pokolenia. Już w 2019 roku wywalczył on srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii do lat 19 i awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W 2021 roku w kategorii wiekowej U19 zdobył brąz, a także ścigał się w brytyjskiej National League.

Chris Waennerstroem (Dania, 15.09.2004)
Emil Breum Ankersen (Dania, 16.01.2002)
Rasmus Pedersen (Dania, 9.07.2004)
Nicklas Aagaard (Dania, 19.07.2006)
Jason Edwards (Wielka Brytania, 14.09.2002)

fot. GKM Grudziadz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×