Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz z nowymi zawodnikami u24!

GKM Grudziądz

Autor: Redakcja

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz z nowymi zawodnikami u24!

Umowami z Zooleszcz GKM Grudziądz się: Chris WaennerstroemEmil Breum AnkersenRasmus PedersenNicklas Aagaard oraz Jason Edwards.

Jak podaje oficjalna strona klubu, cała czwórka Duńczyków została w ostatnich dniach powołana do narodowej reprezentacji kraju Hamleta. Najbardziej doświadczony z nich Emil Breum Ankersen otrzymał nominację do składu U21. Z kolei Chris Waennerstroem, Rasmus Pedersen oraz Nicklas Aagaard znaleźli się w kadrze do lat 19. W sezonie 2021 startowali oni głównie w niższych ligach w Danii – Division 1 oraz Division 2, a także w licznych zawodach młodzieżowych. Duży sukces odniósł m.in. Aagaard, który dopiero zaczyna swoją przygodę z 500cc. W tym roku został on wicemistrzem świata w klasie 250cc, zajmując drugie miejsce w finałowym turnieju w niemieckim Cloppenburgu.

Breum Ankersen oraz Waennerstroem dotarli do finałów Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów i Indywidualnych Mistrzostw Danii Juniorów. Z kolei Pedersen dopiero rozpoczyna swoją przygodę z “dorosłym” żużlem, a sezon 2021 spędził głównie na torach Division 2, będąc wyróżniającym się zawodnikiem. W klasie 250cc niejednokrotnie brał udział w zawodach na polskich torach i był tam czołową postacią.

Edwards to Brytyjczyk, który dotąd doświadczenie zbierał na Wyspach. Swoją przygodę z żużlem zaczynał w akademii prowadzonej przez Martina Hagona. To jedna z największych nadziei brytyjskiego speedway’a młodego pokolenia. Już w 2019 roku wywalczył on srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii do lat 19 i awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W 2021 roku w kategorii wiekowej U19 zdobył brąz, a także ścigał się w brytyjskiej National League.

Chris Waennerstroem (Dania, 15.09.2004)
Emil Breum Ankersen (Dania, 16.01.2002)
Rasmus Pedersen (Dania, 9.07.2004)
Nicklas Aagaard (Dania, 19.07.2006)
Jason Edwards (Wielka Brytania, 14.09.2002)

fot. GKM Grudziadz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×