Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/PGE Ekstraliga – żużel Polska

Żużel. GKM Grudziądz rusza z przygotowaniami. Znamy plan sparingów przed sezonem

Żużel. GKM Grudziądz rusza z przygotowaniami. Znamy plan sparingów przed sezonem
📅 19 stycznia 2026 🕒 19:55 ⏱ 2 min czytania ✍️ Autor:

GKM Grudziądz przygotowuje się do sezonu 2026. Przed „Gołębiami” dwumecze sparingowe z Toruniem, Bydgoszczą i Ostrowem

Powrót ligowego ścigania na żużlowych torach zbliża się coraz większymi krokami, dlatego kluby intensywnie dopinają plany przygotowań do nowego sezonu. GKM Grudziądz przed inauguracją rozgrywek zaplanował kilka meczów sparingowych, które mają pomóc w przygotowaniach do nadchodzącej kampanii.

„Gołębie” mają w planach trzy dwumecze sparingowe, z czego dwa odbędą się z zespołami z województwa kujawsko-pomorskiego. Na początek Grudziądzanie zmierzą się z aktualnymi Drużynowymi Mistrzami Polski – KS Toruń. Dwumecz z „Aniołami” zaplanowano na dni 24-25 marca, a pierwsze spotkanie odbędzie się na toruńskiej Motoarenie.

Tydzień później, w dniach 31 marca – 1 kwietnia, GKM Grudziądz zmierzy się z Polonią Bydgoszcz. W tym przypadku jako pierwsi gospodarzem będą grudziądzanie, którzy podejmą „Gryfy” na stadionie przy ulicy Hallera.

Ostatnim sparingowym rywalem GKM-u będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Daty tego dwumeczu nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak wiadomo, że oba spotkania mają się odbyć w kwietniu, już bezpośrednio przed startem rozgrywek ligowych.

Żużel. Falubaz Zielona Góra zaczyna od mocnych testów. Derby już na starcie

Więcej szczegółów dotyczących planów przygotowań zdradził trener GKM-u Grudziądz, Robert Kościecha, który podkreślił, że sparingi mają pozwolić na sprawdzenie dyspozycji zawodników oraz testy sprzętowe przed startem sezonu.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rozegramy przed sezonem 6 sparingów. Naszymi rywalami będą drużyny z Torunia, Bydgoszczy i Ostrowa. To mocne drużyny, na tle których będziemy mogli posprawdzać dyspozycję zawodników i przetestować sprzęt. Gospodarzy poszczególnych meczów z torunianami i bydgoszczanami ustalimy w późniejszym terminie, z kolei z ostrowianami planujemy zmierzyć się bezpośrednio przed ligowymi meczami – najpierw u nas przed inauguracją z Gorzowem, a na wyjeździe przed wyjazdem do Zielonej Góry – powiedział trener dla klubowych mediów.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Żużel. Szkoleniowiec GKM Grudziądz z mocną deklaracją! Dla niego nie ma miejsca w drużynie
Fot. Paweł Mruk
GKM Grudziądz może znów mieć spory atut!
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Avatar Bartosz Kucharewicz

Autor tekstu:

Bartosz Kucharewicz

Kibic żużla od 2019 roku, sympatyk rybnickich "Rekinów". Poza czarnym sportem zafascynowany Formułą 1, oraz piłką nożną, szczególnie angielską oraz hiszpańską. W wolnych chwilach programista.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *