Falubaz Zielona Góra wzmacnia swoją drużynę U24
Falubaz Zielona Góra wzmacnia swoją drużynę U24
Brytyjczyk ma urodziny 29 czerwca, więc od tego dnia 2025 roku będzie mógł ścigać się w polskiej lidze. Cairns w Falubazie będzie występował razem z Mitchellem McDarmidem, który zostaje na kolejny sezon i również jest uważany za duży talent. Ta inwestycja w przyszłość może się zielonogórzanom już niedługo zwrócić, kiedy w PGE Ekstralidze zostanie wprowadzony przepis o zagranicznym juniorze.
– Cieszę się, że dołączyłem do takiego zespołu, jakim jest Falubaz Zielona Góra. Przede mną bardzo ważny rok i jestem przekonany, że czeka mnie wiele świetnych momentów. Nie mogę już doczekać się pierwszych startów w rozgrywkach U24 Ekstraligi. – mówił William Cairns dla falubaz.com
William Cairns w tym roku sięgnął po brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata w klasie 250cc, przegrywając tylko z Maksymilianem Pawełczakiem i Beau Bailey. Na wyspach zwyciężył w cyklu British Youth Championship już na motocyklach o pojemności 500cc pokonując starszych kolegów.


- Żużel. Kryterium Asów 2026 w Bydgoszczy z kolejnymi nazwiskami. Te nazwiska robią różnicę
- Żużel. Wybrzeże Gdańsk ma nowego kapitana. Duńczyk przejmuje odpowiedzialność
- Żużel. Wiktor Jasiński o wyborze Polonii Piła! „to była decyzja kluczowa”
- Żużel. Kryterium Asów 2026 w Bydgoszczy nabiera mocy. Kolejne znane nazwiska na liście
- Żużel. Utknął w martwym punkcie? Młody żużlowiec czeka na telefon i nie chce iść na kompromisy