Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/PGE Ekstraliga żużlowa Polska - Aktualności

Falubaz ma problem! Koniec sezonu dla juniora!

fot. Marta Astachow
📅 14 lipca 2025    🕒 14:25    ⏱ 2 min czytania

Falubaz Zielona Góra okupił derbowe zwycięstwo poważną kontuzją podstawowego młodzieżowca. Dla niego zakończył się już sezon żużlowy 2025

Stelmet Falubaz Zielona Góra zwyciężył w Derbach Ziemi Lubuskiej po raz pierwszy od 2020 roku. Zespół prowadzony przez Piotra Protasiewicza pokonał odwiecznego rywala Gezet Stal Gorzów 50:39. Wygrana okupiona została jednak poważną kontuzją młodzieżowca, ponieważ Oskar Hurysz na skutek upadku w biegu juniorskim złamał trzon kości udowej w lewej nodze i zakończył sezon 2025.

20-letni żużlowiec od razu po wypadku został zabrany na noszach do karetki, która pojechała do szpitala. Tam podstawowy zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra przeszedł już zabieg, o którym poinformował jego tata Andrzej dla strony klubowej. – Oskar ma złamany trzon kości udowej lewej, ale jest po zabiegu i czuje się dobrze. W jego imieniu dziękuję wszystkim za słowa wsparcia.

Dawno nie widziano takiego chamstwa na torze żużlowym! Wiktor Przyjemski, osąd bohatera
To on zadecydował o wygranej Falubazu. Junior kluczem do zwycięstwa w Derbach Lubuskich
Falubaz wygrywa 106. Derby Ziemi Lubuskiej i zgarnia bonusa! Kosmiczna jazda Damiana Ratajczaka! [Relacja]

Zielonogórzanie już do końca rozgrywek będą musieli sobie radzić bez Hurysza, co jest dużym osłabieniem drużyny, tym bardziej że rezerwowi juniorzy nie imponują w rozgrywkach szkoleniowych. Niewykluczone, że w klubie zdecydują się na wypożyczenie zawodnika z innego ośrodka, ale tutaj wybór również nie jest zbyt duży, a większość zespołów również chciałaby mieć w zapasie jednego, właśnie na wypadek kontuzji.

Piotr Protasiewicz przekazuje pełne wsparcie kontuzjowanemu juniorowi, który w tegorocznych rozgrywkach najlepszej ligi świata wywalczył 21 punktów i 4 bonusy. Po bardzo nieudanym początku sezonu, w końcu zaczął się rozkręcać, co pokazał w Toruniu, ale niestety przytrafiła się poważna kontuzja. – Trzymamy mocno kciuki, aby jak najszybciej wrócił do nas cały i zdrowy. To nasz zawodnik na przyszły sezon.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Falubaz Zielona Góra okupił derbowe zwycięstwo poważną kontuzją podstawowego młodzieżowca. Dla niego zakończył się już sezon żużlowy 2025
fot. Marta Astachow
DMPJ

Autor tekstu:

Paweł Płóciniak

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *