Falubaz będzie miał problem ze stadionem? „Zapisy umowy są drastyczne dla nas”
Falubaz będzie miał problem ze stadionem? „Zapisy umowy są drastyczne dla nas”
Stelmet Falubaz Zielona Góra wraca na żużlowe salony. Klub awansował do PGE Ekstraligi, po czym skutecznie obronił się przed spadkiem. Wydaje się więc, że najgorszy okres jest już za nimi, a przyszłość będzie już tylko lepsza. Kibice cały czas mocno wspierają swój zespół, licząc na powrót do walki o drużynowe mistrzostwo Polski.
Bartosz Zmarzlik wyjechał na tor! Pierwsze kółka Mistrza Świata w tym roku
Żużel. Kowalski wyjaśnia niedoszły transfer! „Nie było żadnych deklaracji, nawet ustnych”
I nie jest to wcale odrealniony scenariusz, ponieważ ekipa z Zielonej Góry bardzo mocno się wzmocniła. Ich szeregi zasilili Leon Madsen, oraz Damian Ratajczak. Są to transfery, które pozwalają poważnie myśleć o awansie do czołowej czwórki. Zmiany zaszły jednak nie tylko w drużynie, ale także w umowie związanej ze stadionem.
W kilku poprzednich latach, zarząd Stelmet Falubazu Zielona Góra nie musiał martwić się rachunkami za tzw. media. Wszystkie koszty pokrywało miasto, co teraz jednak będzie musiało się zmienić. Stadion został przekazany Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, przez co układ płatności za zużytą energię musi się zmienić. Mówi o tym prezes klubu, Adam Goliński:
„Myślę, że to będzie orzech do zgryzienia. Zapisy umowy, którą otrzymałem, są drastyczne dla nas, ale mam nadzieję, że przenegocjujemy to w odpowiedni sposób.” Powiedział Goliński w wywiadzie dla Radia Index.
Patrząc całościowo, wydaje się być to dobry krok także dla samego klubu. Samodzielność jest bardzo istotna, oraz pożądana. Samo przecięcie rachunków może być jednak bardzo bolesne. Zwłaszcza jeśli potwierdzą się słowa samego prezesa, które mówią o drastycznych zapisach umowy. Za tą samodzielność przyjdzie więc drużynie sporo zapłacić, chociaż wydaje się, że warto. Chociaż oczywiście na początku będzie to trudne.
„Miasto będzie partycypowało w jakiejś niewielkiej kwocie w utrzymaniu stadionu, a resztę będzie płacił Falubaz. Idziemy w stronę samodzielności. Lepiej było tak, jak było do tej pory, ale miejmy nadzieję, że wypracujemy korzystny schemat.” Dodał Adam Goliński.
Stelmet Falubaz Zielona Góra rozpocznie sezon 2025 już 11 kwietnia. Od razu będzie to bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ „Myszy” podejmą na własnym stadionie ekipę mistrzów Polski, czyli Orlen Oil Motoru Lublin. Druga kolejka nie będzie dużo łatwiejsza, ponieważ Zielonogórzanie udadzą się na wyjazd do Wrocławia, żeby zmierzyć się z tamtejszą Betard Spartą Wrocław.



- Speedway Kraków – OK Kolejarz Opole relacja. Remis po dramatycznej końcówce [Relacja]
- „Fatalny początek sezonu”. Dominik Kubera uderza – Falubaz ma problem
- Żużel. Mecz wagi ciężkiej w Lublinie. Orlen Oil Motor Lublin – PRES Toruń o umocnienie swojej siły [ZAPOWIEDŹ]
- Żużel. Cellfast Wilki Krosno – Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski. Woffinden wraca w miejsce wypadku! [ZAPOWIEDŹ]
- Po mistrzostwie wszyscy czekali na wielkie deklaracje. Piotr Baron powiedział coś zupełnie innego