Artiom Łaguta o Zmarzliku „Najlepszy zawodnik w historii”

Artiom Łaguta o Zmarzliku „Najlepszy zawodnik w historii”
Bartosz Zmarzlik nie został w tym sezonie najskuteczniejszym żużlowcem PGE Ekstraligi pierwszy raz od 2020 roku. Wtedy to Emil Sajfutdinow okazał się lepszy, tym razem to Artiom Łaguta. Rosjanin z polskim paszportem zanotował fantastyczny sezon, dzięki czemu mógł się cieszyć z pierwszego w karierze zwycięstwa w klasyfikacji średnich.
– Oczywiście, że tak zawsze chce się być najlepszym we wszystkim, w czym występujemy. Każdy rok jest inny, każdy każdemu podnosi poprzeczkę i nawzajem się po prostu gonimy i chcemy się rozpychać i być najlepsi. – mówił Bartosz Zmarzlik przed galą PGE Ekstraligi.
Rywalizacja między Artiomem Łagutą a Bartoszem Zmarzlikiem nabrała rozpędy w 2021 roku. Do samego końca obaj zawodnicy walczyli o tytuł indywidualnego mistrza świata. Ostatecznie wówczas zawodnik Betard Sparty Wrocław okazał się lepszy i pokrzyżował plany wychowankowi Stali Gorzów w zdobyciu trzech złotych medali z rzędu.
Co się odwlecze, to nie ucieczce i Zmarzlik w tym roku zdobył trzeci tytuł z rzędu, mając już ich na koncie 5. Jednak w cyklu Grand Prix z wiadomych przyczyn aktualnie nie startują Łaguta i Sajfutdinow. Z pewnością kibice chcieliby powrotu tej dwójki, by uatrakcyjnić walkę o medale w indywidualnych mistrzostwach świata.
– To jest rywalizacja, to jest sport, to normalne, że każdy chce być najlepszym. Jak to było w 2021 i jak Bartek pokazuje co roku, zdobywając mistrzostwo świata. Żeby go pokonać, musisz być naprawdę w takim gazie, aż trudno powiedzieć, w jakim bo jest chyba najlepszym zawodnikiem w historii i którego tak ciężko pokonać. – przyznał Łaguta.
– To miłe jak Artiom tak mówi. Od 2021 pokazywaliśmy naprawdę świetne wyścigi nawzajem, potrafiliśmy sobie dawać cios za cios, czy te rundy Grand Prix. Raz wygrywałem ja, raz Artiom. Fajna zdrowa rywalizacja. – twierdzi Zmarzlik.



- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”
- Znamy listę startową Speedway Grand Prix 4, czyli mistrzostw świata przyszłych gwiazd żużla. Nie ma na niej Polaków
- Znamy kadry na Speedway of Nations w Toruniu! Reprezentacja Polski zdobędzie pierwsze złoto?
- Stal Gorzów Wielkopolski: Przewodnik po klubie- wrzesień 2025
- Gdzie oglądać finał Speedway Grand Prix w Vojens?! Plan transmisji na najbliższe dni