Żużel. Artem Laguta znalazł nowy zespół! Wielki transfer w lidze szwedzkiej!

Dackarna Malilla z wielkim transferem! Artem Laguta zmienia klub i od teraz będzie się ścigał właśnie dla nich
Sezon żużlowy 2025 dobiegł już końca. Nie oznacza to jednak, że w naszym świecie absolutnie nic się nie dzieje. Na dobre ruszyła giełda transferowa, która także elektryzuje fanów sportu żużlowego. Nie chodzi tutaj tylko o Polskę, a także o ligę szwedzką. Nowy klub znalazł lider Betard Sparty Wrocław, oraz były indywidualny mistrz świata na żużlu, Artem Laguta!
Nie jest to co prawda transfer w polskiej lidze, ale i tak można powiedzieć, że to bardzo duże wydarzenie. Zwłaszcza dla kibiców w Szwecji, których co jasne nie brakuje. Dackarna Malilla ściąga bowiem jednego z najlepszych zawodników Bauhaus Ligan w sezonie 2025. Dość powiedzieć, że lepszy od niego był tylko obecny indywidualny mistrz świata na żużlu, czyli Bartosz Zmarzlik, który reprezentował barwy Lejonen Gislaved.
Laguta startował dla Rospiggarny Hallstavik, której był zdecydowanym liderem. Klub popadł jednak w potężne problemy finansowe, a obecnie szukają oni środków na to, żeby wystartować w rozgrywkach 2026. Jasne było więc to, że jeden z najlepszych zawodników na świecie nie zostanie u nich na dłużej. Chętny pracodawca znalazł się błyskawicznie, co nie powinno nikogo dziwić.
Dackarna Malilla zakończyła sezon 2025 bardzo szybko, ponieważ już na fazie ćwierćfinałowej. Zdecydowanym liderem drużyny był Andrzej Lebiediew, ale poza nim, zdecydowanie brakowało jakości. Wszyscy żużlowcy spisywali się solidnie, ale Łotysz nie miał wsparcia w postaci drugiego lidera, który razem z nim ciągnąłby wynik w każdym spotkaniu. To z pewnością zmieni się po tym, jak do drużyny dołączy Artem Laguta
Polak to trzeci najlepszy zawodnik PGE Ekstraligi w sezonie 2025. Wielu kibiców uważa, że on jak i Emil Sayfutdinov powinni wrócić do startów w cyklu Speedway Grand Prix. Wiemy jednak, że szansa na to jest iluzoryczna, a obaj zawodnicy muszą się zadowolić startami w ligach zagranicznych. Oczywiście poza jazdą dla Betard Sparty Wrocław, oraz Pres Grupy Deweloperskiej Toruń w Polsce.



- Żużel. Red Bull Juniorskie Asy 2025: kto naprawdę zrealizował swoje cele?
- Żużel. Odeszli z Częstochowy i odżyli! Atmosfera w Włókniarz Częstochowa blokowała ich potencjał?
- Żużel. Motor Lublin bez finału w 2026 roku?! Te transfery mogą o tym przesądzić
- Andrzej Rusko bez cenzury. Prezes Sparty Wrocław punktuje seniorów
- Falubaz Zielona Góra pobił kolejny rekord!