Przed nami 8 kolejka 1. Ligi Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z InvestHousePlus PSŻ-em Poznań [ZAPOWIEDŹ]
Przed nami 8 kolejka 1. Ligi Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z InvestHousePlus PSŻ-em Poznań [ZAPOWIEDŹ]
W sobotę, 3 czerwca o godzinie 16.30 Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym torze InvestHousePlus PSŻ Poznań. W ubiegłym tygodniu „Skorpiony” pokonały u siebie zespół z Gdańska 49:41. Teraz podrażnieni gdańszczanie liczą na rewanż.
Gdzie oglądać żużel w sobotę? Zobacz plan transmisji telewizyjnych
Zdunek Wybrzeże Gdańsk po 7 kolejkach znajduje się na przedostatnim miejscu w 1. Lidze. Gdańszczanie po fantastycznym początku sezonu złapali zadyszkę i nie wygrali już od pięciu spotkań. Warto zaznaczyć, iż zespół Eryka Jóźwiaka za każdym razem zdobywał minimum 40 punktów, ale w ostateczności spotkania kończyły się niepowodzeniem. Dla gospodarzy dzisiejszy mecz będzie szansą na przełamanie się i poprawienie swojej sytuacji w tabeli. W pierwszej kolejności myślimy o tym, by ten mecz wygrać. Jeśli starczy mocy to będziemy bić się o punkt bonusowy – mówił Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk dla sport.trojmiasto.pl.
InvestHousePlus PSŻ Poznań w siedmiu meczach zdobył 6 punktów, co daje „Skorpionom” piąte miejsce w tabeli. Do Gdańska beniaminek uda się bez Antonio Lindbaecka, który zmaga się z grypą. Kibice z Poznania liczą na to, iż zespół Tomasza Bajerskiego zdobędzie minimum 42 punkty, co da poznaniakom punkt bonusowy. InvestHousePlus PSŻ Poznań do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu mają poprowadzić Aleksandr Łoktajew, Norbert Krakowiak oraz Jonas Seifert-Salk. Cała trójka w ostatnim meczu zdobyła łącznie aż 36 punktów.
Początek meczu w Gdańsku zaplanowano na godzinę 16:30. Pojedynek będzie transmitowany na żywo na Canal+ Sport 5 i na Canal+ online.
Składy awizowane:
Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Daniel Kaczmarek
10. Norbert Kościuch
11. Keynan Rew
12. Nicolai Klindt
13. Michael Jepsen Jensen
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
InvestHousePlus PSŻ Poznań:
1. Antonio Lindbaeck
2. Kevin Fajfer
3. Norbert Krakowiak
4. Adrian Gała
5. Aleksandr Łoktajew
6. Karol Żupiński
7. Kacper Teska
8. Jonas Seifert-Salk
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Żużel. „On chodzi do mediów i płacze”! Kowalski uderza w Cierniaka za kulisami serialu
- Żużel. Tom Brennan po groźnym wypadku w USA! Operacja zakończona sukcesem
- Żużel. Przemysław Pawlicki bezbłędny w Kalifornii! Pokonał Łagutę i Janowskiego
- Żużel. Prezes Włókniarz Częstochowa z dużą szczerością! Nie obiecuje cudów
- Żużel. Patryk Dudek zaskakuje szczerością! „Być dobrym człowiekiem – to ważniejsze niż medale”