Żużel w TV. Gdzie oglądać żużel 22 sierpnia? Europejski czempionat w Grudziądzu
W ten weekend PGE Ekstraliga i Metalkas 2. Ekstraliga wkraczają w decydującą fazę. W najlepszej żużlowej lidze świata w piątek ważyły się losy tego, kto pojedzie w fazie play-off, a na jej zapleczu rozegrane zostaną pierwsze spotkania półfinałowe. Na sobotę nie zaplanowano jednak żadnych meczów ligowych, ale i tak emocji związanych z żużlem nie zabraknie.
Gdzie oglądać żużel 22 sierpnia? Sobota z Mistrzostwami Europy
W sobotę w Grudziądzu odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Europy U24. Zawody te przeszły istną metamorfozę w trakcie ich istnienia. Najpierw mogli w nich brać udział juniorzy do lat 19. Następnie, zmieniono limit wiekowy na 21 lat. Przed edycją z roku 2021 nastąpiła kolejna kolejna korekta. Od tego momentu w tych zawodach mogli brać udział żużlowcy do lat 23. Obecne zasady obowiązują od 2025, więc turniej w Grudziądzu będzie drugą edycją tych zawodów w tej formie. DME U24 rozgrywane są w formie czwórmeczu składającego się z dwudziestu biegów. Każda reprezentacja musi wystawić czterech zawodników oraz może dokooptować rezerwowego. Pod taśmą w każdym wyścigu staje po jednym żużlowcu z każdego zespołu.
W finale DME U24 wezmą udział cztery reprezentacje – Polski, Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii. Faworytami do zdobycia złota są biało-czerwoni. W składzie na ten turniej znaleźli się: Bartłomiej Kowalski, Maksymilian Pawełczak, Kevin Małkiewicz, Bartosz Bańbor i Mateusz Cierniak. Najgroźniejszymi rywalami Polaków wydają się być Duńczycy, którzy przyjadą do Grudziądza w składzie: William Drejer, Villads Nagel, Mikkel Andersen, Bastian Pedersen oraz Jacob Jensen.
Brytyjczycy wystawili następującą kadrę: Leon Flint, William Cairns, Cooper Rushen, Dan Thompson i Luke Harisson. Najsłabiej na papierze wyglądają Szwedzi. Barw Trzech Koron bronić będą Noel Wahlquist, Casper Henriksson, Avon Van Dyck i Anton Jansson.
Zobacz także: Żużel. Motor Lublin melduje się w play-offach! Mecz na styku w Grudziądzu
Drużynowe Mistrzostwa Europy U24 będą transmitowane w telewizji. Prawa do emitowania zawodów ma TVP Sport. Transmisja będzie również dostępna na stronie internetowej sport.tvp.pl. Start transmisji wyznaczono na godzinę 20:15. Początek zawodów o 20:30.
Plan transmisji żużlowych 22 sierpnia
Drużynowe Mistrzostwa Europy U24 – Finał
Start transmisji: 20:15
1. bieg: 20:30
Transmisja: TVP Sport i sport.tvp.pl



- Żużel. Jakub Miśkowiak dostał świetne wieści! Nowa broń przed kluczowymi meczami
- Żużel. Maksym Drabik znów zawiódł w Grudziądzu. Kościecha odpowiedział na trudne pytanie
- Żużel. Bartosz Zmarzlik miał dość podczas meczu! Leciało wszystko
- Żużel w TV. Gdzie oglądać żużel 22 sierpnia? Europejski czempionat w Grudziądzu
- Żużel dzisiaj 22 sierpnia. Polska jedzie o złoto! Finał DME U24 w Grudziądzu
